Az agyat és a hallást is károsítja a fiatalkori dohányzás

A tinédzserek dohányzása különösen károsan hat a fiatalok agyának fejlődésére és hallására, és tanulási nehézségeket okozhat - állapította meg egy amerikai vizsgálat.

A Yale Egyetem kutatásában dohányzó, nemdohányzó, valamint olyan 14-19 éves fiatalok vettek részt, akiknek anyja dohányzott a terhesség alatt.

A tinédzserek agyának vizsgálata világos különbségeket mutatott ki az agysejtek közötti jeltovábbításáért felelős fehérállományban a dohányzók, valamint a nikotinnal magzati korban találkozók esetében a nemdohányzókhoz képest.

Az elváltozások az aktívan dohányzó fiataloknál voltak a legjelentősebbek, ami arra utal, hogy az agy különösen veszélyeztetett a kamaszkorban.

Az agynak az a területe sem fejlődött megfelelően, amely a fülből érkező jelek továbbításáért felel, ennek hatására a fiatal dohányzók nehezebben koncentrálnak, ha valamilyen zavaró tényező lép fel. Ez könnyen iskolai kudarcokhoz vezethet.

A szakemberek arra készülnek, hogy a dohányzásról leszokókat is bevonnak a vizsgálatba, így kideríthetik, hogy az elváltozások visszafordíthatók-e.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A gomolyfelhők estére fokozatosan összeesnek, de addig még néhol - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet néhol élénk széllökések kísérik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra