A nyár minden korban jár (x)

A nyár az önfeledt pihenés, a szórakozás, a kikapcsolódás és a családi nyaralások ideje. Sokan nagyon várják már ezt az időszakot, azonban a változókorban lévő nők sok esetben tartanak a kánikulától. Pedig némi odafigyeléssel, gondos felkészüléssel, és egy kis segítséggel ők is élvezhetik a napsütést.

Alig várjuk, hogy a dolgos hétköznapokat követően végre elérkezzen a jól megérdemelt nyári pihenés. Akár csak egy hosszú hétvége, vagy a várva várt szabadság, már készítjük is elő a fürdőruhánkat, és irány a Balaton vagy az Adria! Ám a vízparton tomboló hőség miatt, a változókorú hölgyek mégis inkább a szoba mélyén kuksolnak, hiszen az egyre-másra érkező hőhullámok mellett már nem szívesen vállalják be a kánikula kockázatait. Nem kell, hogy így legyen! Hiszen ha néhány hasznos tippet betartunk, akkor bátran átadhatjuk magunkat a nyaralás örömeinek, változókorban is!

Víz, víz, víz!

Nyáron, a nagy melegben rendkívül fontos a folyadékfogyasztás. Semmiképp se feledkezzünk meg erről, és igyunk minél több vizet! Naponta minimum három liter folyadékot fogyasszunk el, ennek jelentős része legyen víz, vagy legfeljebb ízesítetlen tea. A keringésnek kincset ér a bőséges folyadékbevitel, és bár a nyár a legnagyobb buliszezon, amikor minden korosztály kicsit több lazaságot enged meg magának, az alkoholt próbáljuk meg mellőzni! A szeszes italnak ugyanis vízvisszatartó hatása van, továbbá testhőmérséklet-ingadozást okoz, és bármilyen furcsa, a tartós és mély alvást is megakadályozza. Alkohol helyett válasszuk inkább a vizet!

Szieszta délben

A mediterrán országok lakói jól tudják, mire van a szervezetüknek szüksége: ez a délutáni szieszta! Vegyük mi is át ezt az áldásos szokást. Ebéd után pihenjünk le a hűvös és elsötétített szobában. Próbáljunk meg aludni egyet, vagy élvezzük egy jó könyv társaságát. A strand, a vízpart délután is megvár bennünket, a tűző napon pedig sem az UV-sugárzás, sem pedig a hőhullámok miatt ne tartózkodjunk! Már csak azért se tartózkodjunk hosszabb ideig - főként a déli órákban - a napon, mert könnyen hőgutát vagy napszúrást kaphatunk! Viseljünk kalapot - extrém esetben vizes kendőt a fejünkön -, és nagyobb séták alkalmával akár egy könnyen előkapható esernyővel is védhetjük magunkat a tűző naptól.

Hűsítő gyümölcsök

Jó tanács: egész évben, nyáron viszont különösképp tartózkodjunk a nagy lakomáktól, a nehéz, zsíros és a fűszeres ételektől. A fűszerfogyasztás bizony felerősíti a hőhullámokat. A zsíros, "magyaros" ételek pedig teltség- és hőségérzetet okoznak, úgyhogy inkább ne fogyasszuk ezeket. Próbáljunk meg több zöldséget enni, ezt az emésztésünk is meghálálja. Nyáron itt a dinnyeszezon: együnk minél többet ebből a laktató és hűsítő csemegéből! A bőséges zöldség- és gyümölcsfogyasztást nemcsak a hőháztartásunk, hanem az alakunk is meghálálja. A túlsúly ugyanis köztudottan felelős a hőhullámok kialakulásáért.

Praktikus viselet

Az öltözködésben nyáron ne viseljünk feketét, hagyjuk meg ezt a színt más alkalmakra. Válasszunk inkább lenge és világos színű pamut- és vászonruhákat, amelyek visszaverik a fényt, a szellőzést is biztosítják, és felszívják az izzadságot.

Enyhébb panaszokra

A változókorral járó enyhébb panaszokra érdemes kipróbálnunk a Remifemin nevű gyógyszert, mely a Cimicifuga racemosa - magyarul poloskavész - nevű gyógynövény kivonatát tartalmazza. A Remifemin hormonok nélkül képes mérsékelni az olyan változókori tüneteket, mint a hőhullámok, az izzadás, az alvászavarok, az idegesség vagy a depressziós hangulati ingadozások.

remifemin

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

A Tiszántúl mellett a Dunántúlon is szakadozik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre is kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra