Allergia ellen, már az első tünetektől
A pollenallergia kellemetlen tüneteit hatékonyan lehet csökkenteni az antihisztamin tartalmú gyógyszerekkel, ám ahhoz, hogy a legjobb hatást érhessük el, ne az utolsó pillanatban kezdjük el szedni ezeket!
h i r d e t é s

Igaz, hogy az antihisztaminok nem alkalmasak minden allergia kezelésére, de azokat a tüneteket, melyek a pollenallergiától szenvedők legnagyobb részét érintik, nagyon hatékonyan csökkentik. Elsősorban az orrviszketéssel, orrfolyással, tüsszögéssel járó allergiás betegségekre javasoltak (ezek általában légúti allergiák), de a csalánkiütéssel járó krónikus allergiának is hatékony ellenszere lehet.
Hogyan hatnak az antihisztaminok?
A hisztamin az allergiás reakciók elsődleges okozójának tartott vegyület: felszabadulása az erek kitágulását, a légutak falában lévő izmok összehúzódását, fokozott vérellátást, duzzanatot vált ki. Az antihisztaminok ugyanazokhoz a receptorokhoz kötődnek a szervezetben, mint a hisztaminok, következésképpen megakadályozzák a hisztamin kötődését a sejtfelszíni receptoraikhoz, hiszen az antihisztamin már elfoglalta a receptorban lévő "helyet".Tudta-e?
A legtöbb forgalomban lévő antihisztamin már e vegyületek második generációjába tartozik. Ez azt jelenti, hogy gyorsabban hatnak, kevesebb a mellékhatásuk, és nem okoznak olyan sokszor aluszékonyságot, mint a korábban alkalmazott első generációs antihisztaminok.A legjobb hatást akkor érjük el, ha az első tünetek megjelenésekor, a pollenidény elején elkezdjük szedni a gyógyszert. Erről legkönnyebben a pollenjelentésekből, híradásokból tájékozódhatunk, de a "rutinos" allergiások általában tudják, hogy mely hónapokban a legsúlyosabbak a tüneteik.
h i r d e t é s