A gyermekkori szénanátha tünetei
A szénanátha egyre gyakoribbá válik, napjainkban Magyarországon a lakosság 20-40 százaléka szenved valamilyen allergiás betegségben. Szénanátha már gyermekkorban is jelentkezhet, kialakulását csecsemőkortól kezdődően számos panasz előre jelezheti.
Mi az asztma genetikai alapja?
Az allergiás betegség a szervezet túlzott reakciója bizonyos anyagra, allergénre, ami egészséges emberben nem okoz semmilyen reakciót. A betegség genetikailag meghatározott, de külső körülmények játszanak szerepet abban, milyen erősségben, formában jelentkezik tünetekkel.
Az ekcémától a szénanátháig
Allergiás menetelésnek nevezzük a betegségek életkor szerinti, egymás utáni megjelenését. Ma sem tudjuk pontosan, melyik gyermek lesz asztmás felnőtt, és melyik problémás bőrű csecsemőből lesz szénanáthás kisiskolás. Mindenesetre a bőrproblémák felhívhatják a figyelmet gyermekünk allergiás hajlamára.
Tünetek és diagnózis
Óvodás korban sokszor csak elhúzódó fülgyulladások, orrmandulaműtét után is fennálló savós középfülgyulladások hívják fel a figyelmet az allergiás állapotra. Az elhúzódó felső légúti betegségek, szem-orrviszketés, kínzó orrdugulás, reggeli tüsszögések azonban már felkeltik a gyanút, ilyen esetekben mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni.A pollenek helyi koncentráltságáról tájékozódjon pollenjelentésünk segítségével!
Kerüljük a polleneket!
Sajnos minden orrdugulással, orrváladékozással járó állapot - így a szénanátha is - okozhat szövődményt, így középfülgyulladást, orrmelléküreg-gyulladást, hörghurutot. A szénanátha kezelésének kézenfekvő módja lenne az allergén kerülése vagy minimalizálása. Ezért fontos tudnunk, milyen pollenre érzékeny a gyermekünk. Célszerű a kritikus időszakban, magas pollenszám esetén keveset tartózkodni a szabadban, gyakran, akár naponta hajat mosni, autóban felhúzott ablak mellett utazni, napszemüveget viselni, nyaralásokat előre ennek függvényében tervezni.A kezeléstől a tünetek megszűnéséig
A gyógykezelés mellett környezetünk védelme, a leggyakoribb és legsúlyosabb tüneteket okozó parlagfű irtása mindannyiunk személyes feladata és felelőssége gyermekeink érdekében.
Forrás: www.orvostkeresek.hu
Értékelje a cikket!