Vírus nélkül nincs karácsony? (x)

A tél közeledtével egyre többen tüsszögnek, köhögnek és szenvednek náthaszerű tünetektől. Az ok roppant egyszerű: a hideg, száraz levegő kedvez a légúti vírusok - köztük a koronavírus - terjedésének. Míg sokunk már novemberben majd megfagy, a korokozók igazi túlélőkké válnak. Jó hír azonban, hogy néhány egyszerű és természetes trükkel nagymértékben csökkenthetjük a fertőzés esélyét.

Kutatások bizonyították, hogy az évszakok változása befolyásolja a betegségek terjedését. A légúti kórokozók az őszi és téli hidegben, alacsonyabb páratartalom mellett tovább életben tudnak maradni. Azaz több vírusrészecske egyszerre hosszabb ideig van jelen. Ha pedig ez még nem lenne elég, az időjárás, ami a vírusok életét megkönnyíti, az immunrendszerünkét nehezíti, azaz csökken a védekező képességünk.

A légúti betegségek szeptembertől áprilisig tarolnak

Cseppfertőzéssel terjednek, vagyis a légző-, vagy még ezeknél is kisebb cseppekből álló, úgynevezett aeroszolokat belélegezzük. Amikor egy fertőzött beteg köhög, tüsszent, beszél, énekel, vagy kiabál milliárdnyi vírusrészecske szabadul el, amelyek különböző felületeken is megtapadhatnak. Bár kisebb az esélye - főleg a koronavírusnál - de előfordulhat, hogy ezek megérintése után szemünkhöz, orrunkhoz, vagy szánkhoz nyúlva fertőzödünk meg.

Jó, ha tudjuk, hogy a zárt terek kedveznek a vírusok terjedésének. A fűtéstől ugyanis a levegő szárazzá válik és a vírusokat is tartalmazó cseppek elkezdenek párologni, vagyis rettentő apróvá zsugorodnak. Ugyanakkor a torkunkban lévő nyálkahártya kiszárad, viszkózusabbá válik, és kevésbé képes megakadályozni a kórokozók bejutását.

Azt már régóta tudjuk, hogy Kevin nélkül nincs karácsony, de a fent leírtak után az is egyértelműnek látszik, hogy vírusok nélkül sincs. A fertőzés esélyét azonban lehet csökkenteni. Ha pedig mégsem sikerülne elkerülni a megbetegedést, természetes készítményekkel is enyhíthetünk a tüneteken.

köhögés

10 tipp hogyan enyhítheti a tüneteket

  • A bíbor kasvirág, azaz echinacea kivonat segíti az immunrendszer és a felső légutak normál működését. Nyugtatja a torkot, a garatot. A C-vitamin hozzájárul az idegrendszer és az immunrendszer normál működéséhez, valamint a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez. A Naturland étrend-kiegészítő terméke, az Echinacea + C vitamin a halvány és bíbor kasvirág gyökér kivonatát tartalmazza
  • A napi többszöri, alapos kézmosás, vagy kézfertőtlenítés rendkívül fontos.
  • Legalább 1-2 óránként szellőztessünk és legyünk többet a szabadban! Meglepődnénk, ha utána számolnánk, mennyi időt töltöttünk zárt térben például tegnap.
  • A száraz levegőn a párásítás, a kiszáradt torkon pedig a sok folyadék segít.
  • Télen szervezetünk nem jut elég D-vitaminhoz, így védekezőképességünk sérülékenyebb lesz, és nő a fogékonyságunk a légúti, köztük a koronavírus fertőzésre is. D-vitamin pótlására kiváló a Naturland D-vitamin Forte tablettája.
  • Viseljünk maszkot és kérjünk influenza és koronavírus elleni oltást. A vakcinák hatékonyan védenek a súlyos lefolyású megbetegedések ellen.
  • Próbáljunk távolságot tartani, főleg ha tüneteink vannak!
  • Csillapítsuk a lázunkat és használjunk torokfertőtlenítőt!
  • A gyógynövények közül a lándzsás útifű is segíthet. A Naturland folyékony étrend-kiegészítő készítménye, a Lándzsás útifű +C nyugtatja a torkot, a garatot és a hangszálakat. C-vitamin tartalmával pedig segíti az immunrendszer normál működését.
  • Ha a tüneteink három nap múlva sem enyhülnek, vagy rosszabbodnak értesítse háziorvosát!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Panangin reklámfil (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra