Meddig maradjunk otthon influenzával?

Az influenza vírusai könnyen és gyorsan terjednek, ezért ha idő előtt térünk vissza a munkahelyünkre, kollégáinkat is megfertőzhetjük.

Január 24-én az influenzagyanús megbetegedések száma Magyarországon is átlépte a járványküszöböt. Az utóbbi hetekben egyre többen fordulnak orvoshoz magas lázzal, gyengeséggel, végtagfájdalmakkal, illetve az influenza többi jellegzetes tünetével. A betegséget okozó vírusok könnyen és gyorsan terjednek egyik emberről a másikra - közvetlen érintkezéssel, köhögéssel és tüsszentéssel, de akár egyszerű lélegzetvétellel is átadhatóak.

Az influenza olyan, mint egy számítógépes vírus Egy-egy járvány során több százezer embert is megbetegíthet az influenza Magyarországon. Ennek ellenére még mindig bőven akadnak tévhitek a betegséggel kapcsolatban. Érdemes tehát kicsit közelebbről is megismerkedni az influenzavírusokkal. Kattintson a részletekért!

Mikor mehetünk vissza dolgozni?

Ezért fontos, hogy a beteg ember a lehetőségeihez mérten izolálja magát a többiektől, nehogy továbbfertőzze szeretteit vagy munkatársait. Mikor oldhatjuk fel az önkéntes karantént, és mehetünk vissza ismét dolgozni a munkahelyünkre? Addig nem érdemes visszatérni, amíg meg nem felelünk az alább felsorolt paramétereknek:

  • Legalább 24 óra eltelt azóta, hogy utoljára felment volna a lázunk vagy fájdalomcsillapító gyógyszert kellett volna beszednünk a panaszaink enyhítésére. Ha már több mint egy napja tünetmentesek vagyunk, akkor nagy valószínűséggel nem fertőzünk.
  • Akkor sem javasolt visszatérni, ha még rendszeresen köhögünk és tüsszögünk, a vírusok ugyanis ilyen módon terjednek a legkönnyebben. Ha lement a lázunk, még nem jelenti, hogy teljesen meg is gyógyultunk!
  • Ha sem a láz, sem pedig a köhögés és tüsszögés nem okoz már gondot, viszont még mindig fáradtnak érezzük magunkat, akkor is javasolt otthon maradni. Az erőtlenség ugyanis azt jelzi, hogy szervezetünk még nem heverte ki teljesen a betegséget, így fennáll a veszélye, hogy visszaesünk vagy egy másik kórokozó kerekedik felül az immunrendszerünkön.

Kollégáinkat is megfertőzhetjük, ha betegen térünk vissza a munkahelyünkre
Kollégáinkat is megfertőzhetjük, ha betegen térünk vissza a munkahelyünkre

A legjobb persze az lenne, ha a betegséget el sem kapnánk, a legbiztosabb - bár sajnos nem száz százalékos - védelmet pedig a védőoltás nyújtja. Fontos emellett a megszokottnál is gyakoribb kézmosás, a rendszeres szellőztetés, és a nagy tömegeket is érdemes kerülni az influenzajárvány időszakában. Ha pedig minden elővigyázatosság ellenére is elkaptuk a betegséget, forduljunk vele orvoshoz, és hagyjunk időt a szervezetünknek a regenerációra!

Forrás: WebMD

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra