A kimutatás szerint egyetlen nap alatt mintegy két és félezer fővel közel 923 ezerre emelkedett a COVID-19 halálos áldozatainak száma a világban. Emellett mindeddig több mint 19 és félmillióan gyógyultak már ki az új koronavírus okozta fertőzésből. A fertőzés 188 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint ugyanakkor a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, valamint a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A világjárvány az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol 6,52 millió fertőzöttet és 194 ezer halálesetet regisztráltak hétfőig. Indiában 4,75 millió fertőzésről és 78,6 ezer halálos áldozatról, Brazíliában 4,33 millió fertőzöttről és 131,6 ezer halálos áldozatról tudnak a hatóságok.
Ami Európát illeti, Oroszországban 1,059 millióra emelkedett az igazolt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké pedig 18,5 ezerre. Spanyolországban 566 ezer fertőzöttet és 29,7 ezer halálos áldozatot, Franciaországban közel 403 ezer fertőzöttet és 30,9 ezer halálos áldozatot, az Egyesült Királyságban pedig 370,9 ezer fertőzést és 41,7 ezer elhunytat jegyeztek fel a járvány kitörése óta. Ugyancsak meghaladja a fertőzésszám a 260 ezer főt Törökországban, Olaszországban és Németországban.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak az új koronavírus (SARS-CoV-2) terjedését, amely a közép-kínai Vuhanból indult el. Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) 90,2 ezer fertőzöttet tartanak nyilván, valamint 4734 halálos áldozatot.
Egy új kutatás kiderítette, mennyi ideig marad fertőzőképes az új koronavírus különböző tárgyak felületén. A témáról bővebben az nlc.hu cikkében olvashat ide kattintva .