Koronavírus: sokan félnek beadatni a vakcinát
Ahhoz, hogy minél többen beadassák majd maguknak a koronavírus elleni védőoltást, ismertetni kell az emberekkel, hogy miként hatnak oltások és mi történik a szervezetükben a vakcina hatására - vélekedett Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének osztályvezető főorvosa a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kedden.
Olyan koronavírus-vakcina, amely nem hatásos és szövődményeket okoz, nem fog forgalomba kerülni itthon - szögezte le Kásler Miklós. Kattintson!
Az influenza elleni oltás minden évben hasznos lenne, de csak a lakosság 20-25 százalékát sikerül beoltani. Az új technológiával készült, koronavírus elleni vakcinák pedig még inkább elbizonytalanítják az embereket, ezért be kell bizonyítani, hogy biztonságosak az oltóanyagok - hangsúlyozta a szakember.

Képünk illusztráció, forrása: Getty Images
Sokan nem akarják beadatni
Vélhetően sokan nem akarják majd beoltatni magukat az új típusú koronavírus ellen kifejleszett vakcinával, ám pont emiatt jó hír, hogy a kezdeti eredmények alapján bizonyos oltóanyagok több mint 90 százalékos hatékonyságúak. Ebben az esetben ugyanis elég a lakosság 50-60 százalékát beoltani ahhoz, hogy ne alakuljon ki nagyobb járvány Magyarországon - tette hozzá Szlávik.
A brit vakcinában ezért bízhatunk
Az Oxfordi Egyetem bejelentése szerint a kísérleti eredmények azt mutatják, az AstraZeneca gyógyszeripari vállalattal közösen fejlesztett oltóanyagjelöltjük hatékonysága 70,4 százalékos. Az oxfordi oltóanyagjelölt kísérletei során azonban egyetlen résztvevőnél sem alakult ki súlyos COVID-19, ráadásul az első adatok alapján úgy tűnik, időseknél is képes immunvédettséget kialakítani. További részletek itt.
Értékelje a cikket!