Koronavírus: ennyi idő után fertőz újra

A járvány brazíliai terjedése alapján a kutatók arra következtetnek, hogy a fertőzést követően csupán néhány hónapig termelődnek antitestek, utána bárki újra megfertőződhet a koronavírussal.

Világszerte több kutató is vizsgálja, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett emberek szervezete meddig marad védett. Azt már korábban is igazolták, hogy a vírust többször is el lehet kapni , az viszont sokáig kérdéses volt, hogy a meggyógyult emberek szervezetében meddig termelődnek a védettséget nyújtó antitestek. A vírus brazíliai terjedését vizsgáló kutatók szerint sajnos nem túl sokáig, ez pedig a nyájimmunitásban reménykedők számára is rossz hírt jelent - írja a Reuters .

Koronavírus: nemcsak úgy fertőz, ahogy gondoltuk A koronavírus új fertőzési módját fedezték fel a szegedi kutatók. Rájöttek ugyanis, hogy a kórokozó az eddig ismert mód mellett máshogy is képes bejutni a sejtekbe. Kattintson a részletekért!

Nem bízhatunk a nyájimmunitásban

Brazília egyik legnagyobb városában, Manausban a napokban bezártak a bárok és a strandokat sem szabad látogatni, miután ismét megugrott a betegek száma. Pedig a nagyvárosban a nyár végi adatok bizakodásra adtak okot: augusztus végén már csupán napi két-három koronavírushoz köthető halálesetet regisztráltak, ami az áprilisban mért napi 60 áldozathoz képest jelentős csökkenés.

Nem árt az óvatosság, a vírust a fertőzésen egyszer már átesett emberek is újra elkaphatják. Fotó: Getty Images
Nem árt az óvatosság, a vírust a fertőzésen egyszer már átesett emberek is újra elkaphatják. Fotó: Getty Images

A kutatók a kedvező számok mögött a nyájimmunitás kialakulását remélték, úgy számoltak ugyanis, hogy augusztusig a város lakosságának 44-66 százaléka megfertőződött, ez pedig elég lehet ahhoz, hogy a vírust ne tudják továbbadni egymás között. Az elmúlt napokban viszont ismét emelkedik a fertőzöttek száma, úgy tűnik tehát, hogy a járvánnyal szemben ismét kezd védtelenebbé válni a lakosság.

A Sao Paolo Egyetem kutatói szerint a fertőzésszám kezdetben valóban azért zuhant le a nagyvárosban, mert a vírusból felgyógyultak szervezete védettséget alakított ki, így a betegség nem terjedt közösségekben. Úgy tűnik azonban, hogy az antitestek csupán néhány hónapig termelődnek, ezt követően bárki ismét megbetegedhet. "Vizsgálatunk során nyilvánvalóvá vált - és ezt más kutatócsoportok eredményei is megerősítik -, hogy a SARS-CoV-2 elleni antitestek gyorsan, néhány hónappal a fertőzés után lebomlanak. Egyértelműen ez áll a Manausban történtek mögött is" - közölte a tanulmány egyik szerzője, dr. Leis Buss.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +4 °C

Általában többórás napsütés várható a képződő gomolyfelhők mellett, melyekből elszórtan, hazánk északnyugati kétharmadán valószínű zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, Sopronnál és a Fertőnél, valamint záporok, zivatarok nyomán is megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzések szerint napközben nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra