Koronavírus: átveszünk 50 beteget Romániától

Magyarország segít Romániának és 50 koronavírusos beteget vesz át intenzív ellátásra - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Kiderült, eddig mennyi pedagógus halt bele itthon.

Romániában rendkívül komoly kihívásokkal küzdenek a járványhelyzet tekintetében: nagyon sok a súlyos beteg és igen magas a napi esetszám is. Az elmúlt napokban Szijjártó Péter folyamatosan egyeztetett Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettessel és Cseke Attila egészségügyi miniszterrel abban a kérdésben, hogy Magyarország miként tudna segítséget nyújtani Romániának ebben a rendkívül nehéz helyzetben.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország, koronavírus Románia
COVID-19-es páciensek a bukaresti Bagdasar-Arseni kórház koronavírus-részlegként működő intenzív osztályán. Fotó: MTI/AP/Andreea Alexandru

Így segített eddig Magyarország

Korábban már lélegeztetőgépeket és favipiravir hatóanyagú gyógyszert is küldött Magyarország Romániának. Azonban ennél egy nagyobb kérése is volt a romániai kormánynak, amely arra vonatkozott, hogy Magyarország vegyen át súlyos COVID-19 -betegeket intenzív kezelésre. "A romániai egészségügyi ellátórendszer leterheltsége ugyanis sok esetben már a határon mozog" - mutatott rá Szijjártó.

Átvesznek 50 beteget

Magyarország végül úgy döntött, hogy 50 koronavírusos beteget vesznek át intenzív ellátásra Romániától. A páciensek a szegedi és a debreceni klinikákra kerülnek majd. A romániai egészségügyi minisztérium és a magyar Országos Kórházi Főigazgatóság (OKF) jelenleg is egyeztet a technikai részletekről, egyebek mellett arról is, hogy milyen állapotú betegeket vesznek majd át. Továbbá a kórházi diagnózisok magyar nyelvre történő gyorsfordításának kérdéséről is egyeztetnek, valamint arról, hogy a betegek átszállítása mikor kezdődhet meg - fejtette ki Szijjártó Péter.

A kórházban kezeltek maximum 10 százaléka van beoltva az új koronavírus ellen, lélegeztetőgépre azonban kizárólag oltatlanok kerülnek - közölte egy szerb szakértő. A román ügyvivő egészségügyi miniszter pedig arra figyelmeztetett, hogy előbb-utóbb mindenki védetté válik, ám az oltás sokkal jobb és veszélytelenebb módszer, mint a megfertőződés .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

Délelőtt nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra