COVID-19: van, ahol már a felnőttek 80 százaléka védett lehet

Az angliai felnőtt népesség több mint 80 százalékának szervezetében már jelen lehet a koronavírus ellen termelődő antitest - derült ki brit statisztikai hivatal (ONS) tanulmányából.

Post-COVID: a megfertőződött gyerekek felét érinti - kattintson!

Úgy becsülik, hogy az Egyesült Királyság messze legnépesebb nemzetén, az 56 milliós Anglián belül a május 17-ével kezdődött egy hétben a felnőttek 80,3 százalékának szervezetében mutatták volna ki a fertőződés vagy oltás hatására termelődő, új típusú koronavírus elleni antitestek jelenlétét egy vérvizsgálattal végzett teljes körű szűrés esetén - közölte reprezentatív számítási módszertana alapján az ONS. A statisztikai hivatal kalkulációja szerint emellett Walesben 82,7 százalék, Skóciában 72,6 százalék, Észak-Írországban pedig 79,9 százalék lehet azon felnőttek aránya, akik szervezetében jelen van ilyen antitest.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány,
A felnőttek 80 százaléka már védett lehet Angliában.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Jelentősen nőtt a védettségi arány

Az év elején elvégzett hasonló statisztikai vizsgálat még azt valószínűsítette, hogy akkoriban a felnőtt lakosság nagyjából tíz százalékának szervezetében lehetett volna szűrővizsgálatokkal kimutatni a koronavírus elleni antitestek jelenlétét. Az ONS szerint a pozitív eredményt mutató antitestszűrések és a beoltottak számának emelkedése között egyértelműen van összefüggés.

A brit egészségügyi minisztérium legfrissebb adatai szerint a felnőtt lakosság 77 százaléka már megkapta a COVID-19 elleni oltás első dózisát, 53,6 százaléknak pedig már a második adagot is beadták. Az antitestek jelenlétének kimutatása azonban önmagában nem teljesen pontos mérőszáma az oltások nyújtotta immunitás mértékének - figyelmeztettek a szakemberek.

A mutánsok ellen is védenek a vakcinák

Az angliai közegészségügyi szolgálat (PHE) legfrissebb vizsgálati eredményeiből pedig az derült ki, hogy a nagy-britanniai oltási kampányban legnagyobb mennyiségben használt két oltóanyag - az AstraZeneca- és a Pfizer-féle vakcina - egyaránt nagyon hatékony a koronavírus indiai (Delta) variánsa által okozott betegség kialakulásának megakadályozásában is. A megállapítás szerint két említett vakcinatípus majdnem olyan magas hatékonysággal véd a B.1.617.2 megjelöléssel is nyilvántartott, először Indiában azonosított variáns ellen, mint a Délkelet-Angliában korábban feltűnt kenti (Alfa) mutánssal szemben.

COVID-oltás: sokan még mindig bizonytalanok és félnek - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +4 °C

A gomolyfelhők lassan összeesnek, ellaposodnak, ezzel összhangban fokozatosan csökken a csapadékgócok száma. Főleg a Dunántúlon megélénkül az északnyugati szél, Sopronnál és a Fertőnél, valamint záporok, zivatarok nyomán erős széllökések is várhatók. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzések szerint napközben nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra