Így óvhatja meg környezetét a lábgombától!

A gombásodás nem kizárólag a sportolókat érinti, sőt gyakran éppen a saját otthonunkban vagyunk a legnagyobb veszélyben! Ha tudjuk, hogy a családunkból valaki fertőzött, fordítsunk nagyobb figyelmet arra, hogy ne terjedjen tovább a gomba!

A lábgomba sajnos nagyon könnyen átterjedhet nemcsak egyik lábujjról a másikra, de egyik családtagról a másikra is. Ehhez gyakran nem is kell "komolyabb" tennivaló, elég, ha a fertőzött testrész megérintése után hozzányúlunk a másik lábához. Ráadásul a gombásodás nem érint mindenkit egyformán: van, aki fogékonyabb rá, mások pedig ellenállóbbak. Ennek oka azonban még nem ismert a tudósok előtt.

A gombás fertőzés elkerülésére az egyik legjobb módszer a megelőzés: mindenkinek legyenek saját tárgyai, amelyeket - bármilyen szívesen is tennénk - ne osszunk meg a családtagjainkkal sem!

Semmilyen körömápoló eszközt - reszelőt, manikűrollót, körömvágót - ne kérjünk kölcsön. Mindenkinek legyenek saját eszközei, és ezeket is rendszeresen fertőtlenítsük!

A zoknikat, cipőket, papucsokat se cserélgessük! A papucsokat, akárcsak a zoknikat, időnként érdemes - ha lehetséges - forró vízzel kimosni. Papucsból is válasszunk olyat, melyben jól szellőzik a lábunk!

Ne használjuk a családtagjaink törülközőit! A gombás fertőzés továbbterjedéséhez az is hozzátartozik, hogy külön törülközőt használunk a lábunkra, és ezt rendszeresen cseréljük. A törülközőket mindig forró vizes programmal mossuk. Az ágynemű is kellemes táptalaj lehet a gombák számára: naponta szellőztessük, hetente cseréljük a lepedőket, huzatokat!

Ha valaki a gombás fertőzés jeleit fedezi fel magán, akkor (orvosi, gyógyszerészi konzultáció után) minél előbb kezdjük el a kezelést! Szerencsére ma már olyan gombaellenes készítményeket lehet kapni, melyek gyorsan, hatékonyan és könnyű használhatóság mellett küzdenek a gombásodással! Erre nemcsak a saját, de a családtagjaink érdekében is szükségünk lehet!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +8 °C

A Dunántúlon eleinte napos idő várható, majd a frontális felhő- és csapadékrendszer délelőttre az északkeleti tájakat is elhagyja, így ott is csökken a felhőzet. Ugyanakkor a déli óráktól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró, ezzel együtt nő a csapadékhajlam. Napközben kevesebb, estétől már több helyen valószínű - nagyobb eséllyel az ország északi felén - zápor, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Késő délután melegfronti hatás érezhető, ami a frontérzékenyek számára kellemetlen tünetekkel járhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra