Bőrápolás: ezért lehet jobb a drágább krém
Tudjuk, mit kenünkKialakult egyfajta vásárlói tudatosság, egyre többen gyűjtenek információkat a vásárlás előtt. Egy friss kutatás azt vizsgálta, mennyire vagyunk tisztában a natúr készítményekkel.
Drágább, de megéri?
A vizsgálat arra is kitért, hogy milyen vélt- vagy valós hátrányok jellemezhetik a natúrkozmetikumokat. A válaszadók kifogásként elsősorban a hagyományos készítményekhez viszonyított drágaságukat említette. Ez azonban a gyártási folyamatokból és a drágább összetevőkből következik, ugyanakkor erre a piacra is igaz, hogy vannak olcsóbb és drágább termékek. A drágaságra egyébként elsősorban a 29 év alattiak és a fővárosiak panaszkodtak. A megkérdezettek mindössze 7 százaléka gondolta úgy, hogy a natúrkészítmények hatékonysága elmarad a hagyományos kozmetikumok mögött, míg két százalékuk elégedetlen az illatukkal vagy a textúrájukkal.
Bőrápolás: nem mindegy, mit kenünk a bőrünkre (Fotó: Europress)
Marinova szerint ezeknél a termékeknél lassabban jelentkezik, ám hosszabban tapasztalható a hatás, nem érdemes azonnali eredményt várni. Figyelembe kell venni azt is, hogy a natúrkozmetikumokban természetes eredetű - általában illóolajokból származó - illatanyagok vannak. Mivel az illóolajokat növényekből vonják ki, így előfordulhat, hogy ha az adott összetevő illatát nem szereti a fogyasztó, a termék illatával sem lesz elégedett.
Tarol az aloe és az E-vitamin

Miért jó?
A gondosan megválogatott alapanyagokból készült krémek és egyéb kozmetikai termékek használata többnyire kevesebb irritációval jár, használatuknál ritkábban fordul elő szárazság, viszketés, allergiás reakció, hámlás vagy gyulladás. Különösen jól járnak az ilyen típusú készítményekkel a vékony vagy világos bőrűek. A teljes cikket ide kattintva érheti el!Kiderült az is, mely összetevőket nem tartják fontosnak a megkérdezettek. A 18-29 éveseknek az erős ránctalanító (anti-aging) hatású gránátalma - érthető módon - lényegesen kevésbé fontos.
Értékelje a cikket!