Angelina Jolie után egyre többen szabadulnak a tetkóiktól
440 százalékkal többet költenek rá az emberekTetoválásuk eltávolítására 440 százalékkal többet költenek az emberek, miután olyan sztárok, mint Angelina Jolie, Megan Fox és Eva Longoria is megtették ezt.
A hatgyermekes Jolie például a gyerekei születési helyét tetováltatta volt férje nevének a helyére. Így Billy Bob Thornton nevét ma már főleg a bulvársajtó őrzi, nem a színésznő bőre. Megan Fox pedig Marilyn Monroe-t "radíroztatta le" magáról. De Eva Longoria, Britney Spears és Pamela Anderson is megszabadult hasonló testdíszítésétől.
Mindennek nyomán, vagy ezzel párhuzamosan az átlagemberek is egyre többet költenek a tetoválások eltávolítására. A MarketWatch nevű üzleti portál szerint - amelyet a brit Daily Mail idéz - az iparág forgalma tíz év alatt 75,5 millió dollárra nőtt. A trend töretlen: az IBIS World szakértői szerint a következő négy évben a kiadások 83,2 millió dolláron fognak tetőzni.
A tetoválások eltávolítása azonban nem egyszerű "leradírozás". Korábban fájdalmas orvosi, sebészeti, bőrgyógyászati eljárásokat igényelt ez. A bőrrétegeket lehántó vagy savval lemaró kezelésekre volt szükség. Vagy egyszerűen a kép "kivágására", amikor a bőrt orvosilag pótolták, átültetéssel. Ezek a módszerek akár szörnyű hegeket is hagyhattak maguk után.

Tetoválásuk eltávolítására 440 százalékkal többet költenek az emberek (Fotó: Europress)
Ám ma már e metódusok nem feltétlenül szükségesek. A lézertechnológia körülbelül két évtizeddel ezelőtt forradalmasította a tetoválások eltüntetését. A tetoválásokat tintával készítik, ezt a bőr középső rétegébe, körülbelül egy milliméter mélyen injekciózzák be. Minthogy e réteg nem hámlik le, a tinta tartósan megmarad. A tinta alkotóelemei túl nagyok az immunrendszer számára, így az sem bontja le ezeket.
Az új eltávolítási eljárások viszont lézert használnak. Így a sugárral a tintát kisebb darabokra hasítják, e darabkák pedig már lebomlanak a szervezetben, vagyis természetes módon tűnnek el. A különböző színeket, festékeket különböző fényű lézerek képesek eltávolítani. A piros fényű például a kék, a fekete és a vörös tintát távolítja el hatékonyan. A zöld a vörösre és a narancsra hat.
A San Franciscó-i plasztikai sebész, Michael Kulick a Marketwatchnak most elmondta, hogy az emberek többnyire 30-40 éves korukban döntenek úgy, hogy eltávolíttatják a tetoválásaikat. Ami huszonévesen attraktív, az már nem annyira az a harmincas években - magyarázta az orvos.