+3° - +16°
Kettős front
Kérdések és válaszok
Magas koleszterinszint:

Segítséget szeretnék kérni a vérvétel eredményem értékeléséhez. Kb. egy héttel ezelőtt voltam vérvételen, ahol az alábbi eredmények születtek, de nem igazán tudom értelmezni őket: GPT 79; koleszterin 5,49; LDL-C 4,07; Aetherogen i: CHOL/HDL 4,58; Fe 7,70; Sol.transzf.receptor 5,20; log sTfR/Ferr 3,62. A vasra kaptam gyógyszert. A koleszterinre pedig azt mondta az orvos, hogy diétázzam, de hogyan? Gondoltam rá, hogy elmegyek dietetikushoz, de a telefonkönyvet felütve nem tartom jó ötletnek. Tudna nekem segíteni az értékek értelmezésében?

A HáziPatika.com szakértőjének válasza magas koleszterinszint témában:

A koleszterinérték önmagában nem értelmezhető, a célérték, illetve a normál tartomány függ a kortól, nemtől, társbetegségektől, szív- és érrendszeri rizikófaktoroktól. A 4,07 LDL-érték ezektől függően lehet normál és magas is. A megfelelő diéta az, amit minden egészséges embernek tartania kellene: kerülni kell a finomított cukrot, a hozzáadott cukorral készült ételeket, italokat, a fehér lisztet. Minél kevesebb állati zsiradékot fogyasszon, inkább növényi eredetű olajokat használjon (kedvező hatású az olíva-, a lenmag és a repceolaj)! Fogyasszon minél többféle nyers zöldséget, gyümölcsöt! Kerülje az utánsózást! Mozogjon napi rendszerességgel, ne dohányozzon!

életmódváltás

Cikkek