Kérdés: Segítséget szeretnék kérni a vérvétel eredményem értékeléséhez. Kb. egy héttel ezelőtt voltam vérvételen, ahol az alábbi eredmények születtek, de nem igazán tudom értelmezni őket: GPT 79; koleszterin 5,49; ...

A koleszterinérték önmagában nem értelmezhető, a célérték, illetve a normál tartomány függ a kortól, nemtől, társbetegségektől, szív- és érrendszeri rizikófaktoroktól. A 4,07 LDL-érték ezektől függően lehet normál és magas is. A megfelelő diéta az, amit minden egészséges embernek tartania kellene: kerülni kell a finomított cukrot, a hozzáadott cukorral készült ételeket, italokat, a fehér lisztet. Minél kevesebb állati zsiradékot fogyasszon, inkább növényi eredetű olajokat használjon (kedvező hatású az olíva-, a lenmag és a repceolaj)! Fogyasszon minél többféle nyers zöldséget, gyümölcsöt! Kerülje az utánsózást! Mozogjon napi rendszerességgel, ne dohányozzon!

Magas koleszterinszint

Segítséget szeretnék kérni a vérvétel eredményem értékeléséhez. Kb. egy héttel ezelőtt voltam vérvételen, ahol az alábbi eredmények születtek, de nem igazán tudom értelmezni őket: GPT 79; koleszterin 5,49; LDL-C 4,07; Aetherogen i: CHOL/HDL 4,58; Fe 7,70; Sol.transzf.receptor 5,20; log sTfR/Ferr 3,62. A vasra kaptam gyógyszert. A koleszterinre pedig azt mondta az orvos, hogy diétázzam, de hogyan? Gondoltam rá, hogy elmegyek dietetikushoz, de a telefonkönyvet felütve nem tartom jó ötletnek. Tudna nekem segíteni az értékek értelmezésében?

A HáziPatika.com szakértőjének válasza magas koleszterinszint témában:

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható, de közben délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, estére már nagyrészt erősen felhős lesz az ég. Az Északi-középhegység térségében nem zárható ki délután zápor, esetleg zivatar, majd késő délutántól, estétől máshol is növekszik a csapadék esélye. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!

Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Milyen most a lelkiállapotod?

Legjobban:
Legrosszabbul: