Betegségek, amelyek hallásvesztést okoznak

A fülzsír, a dobhártya sérülése, vagy a fülgyulladás mind úgynevezett vezetéses hallászavart okozhat. A halláscsökkenés mértéke és a probléma kezelése nagyban függ a kiváltó októl.

A vezetéses halláscsökkenés egy olyan általános kifejezés, ami a középfül vagy a külső fül kóros elváltozásaiból fakadó halláscsökkenést jelenti. A vezetéses halláscsökkenés oka, hogy a hangvezető rendszer elemei (például a dobhártya, a hallócsontok vagy a hallójárat) sérülnek, a hallójáratban vagy a középfülben mechanikus okok miatt romlik a hangvezető képesség.

Ilyenkor a dobhártya és a hallócsontocskák nem továbbítják megfelelően a rezgéseket a belső fül felé. Ezt a halláscsökkenést egyes sérülések (például koponyasérülés) vagy betegségek (például hallójárat-gyulladás, heveny és krónikus középfülgyulladás, dobhártyasérülés) is okozhatják.

A vezetéses hallásvesztés következtében nehezebben, vagy alig hallunk, különösen a mélyebb frekvenciákat. Ilyen halláscsökkenéshez vezethet a fülzsír túlzott felgyülemlése is. Ebben az esetben leszívással könnyen orvosolható a probléma. Vezetéses hallásromlást a gyerekek krónikus vizenyős középfülgyulladása is okozhat. Utóbbi esetben folyadék halmozódhat fel a középfülben... Ilyenkor sebészi beavatkozás is szükséges lehet: ventillációs tubus beültetése a dobhártyába..

A vezetéses halláskárosodás másik tipikus oka az úgynevezett dr.Csokonai Vitéz Lajos fül-orr-gégész, audiológusnak cikkünk lektorálását!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra