Belehalhatunk-e a szurkolásba?

Az olimpia alatt emberek milliói követik a játékok meccseit, közben nagy pszichés hatás éri a szurkolókat. Ez megterhelheti a szívet és problémákat is okozhat, de első sorban azoknál, akik amúgy is szívbetegségben szenvednek.

A július 27-én induló londoni olimpiai játékokon összesen 26 sport 39 ágában rendeznek megmérettetéseket. A várakozások szerint 204 nemzet képviselteti majd magát sportolóival, köztük Magyarország.

A nemzeti csapatoknak emberek tízezrei szurkolnak majd az angliai helyszíneken, milliók pedig a televízió előtt. A felhőtlen drukkolás rengeteg pozitív energiát szabadít fel, levezeti a stresszt, ugyanakkor - csakúgy, mint minden pszichés hatás esetén - az adrenalin felszabadulása a pulzus és a vérnyomás emelkedésével jár.

Ha valakinek eleve magas a vérnyomása, vagy valamilyen keringési betegségben szenved , például gyakran van szívdobogás-érzése, vagy pitvarremegése, a drukkolás hatására kialakuló hirtelen vérnyomás- és pulzusemelkedés okozhat szív-, vagy agyi keringési zavart. Különösen fontos ezért, hogy a szívbetegek, vagy akinek nem javasolt, hogy felizgassa magát, odafigyeljen a sportesemények alatt, aki pedig gyógyszeres kezelés alatt áll, legyenek kéznél a megfelelő pirulái.

Az embert ráadásul más-más hatás éri, ha közösségben drukkol, akár a helyszínen, akár egy szórakozóhelyen, kivetítőn figyelve az eseményeket, vagy egyedül, az otthoni televízió előtt. Előbbinek az a kedvező hatása lehet, hogy a többiekkel megbeszélheti az eredményeket, negatív következmény viszont, hogy gyakran a drukkerek egymást hergelik fel. A hanghatások - helyszínen az esetleges fényhatások - viszont mindenképpen nagyobb hatással vannak pszichésen az emberre.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra