A legtöbb szívbeteg nyugodtan utazhat repülővel

A kereskedelmi forgalomban repülő, korszerű gépek fedélzetén csak a rendkívül rossz állapotban lévő szívbetegek utazása jelenthet kockázatot, de azért a többi betegnek is érdemes megbeszélnie a szívgyógyásszal, hogy mire ügyeljen indulás előtt, repülés közben és a leszállást követően.

A Brit Angol Szív- és Érgyógyászok Társaságának a szívbetegek biztonságos repülésével foglalkozó 12 legismertebb szakértője húsz oldalon foglalta össze a nemzetközi szakirodalom alapján mindazt, amit ezzel a kérdéssel kapcsolatban ajánlott figyelembe venni. Tanácsaikat a tudományos szervezet folyóirata, a Heart ismertette.

A biztonsági előírások miatt ma minden utasnak eleve jóval korábban kell a repülőtéren megjelenni, mint évekkel ezelőtt, de a szakértők hangsúlyozzák, hogy a betegek még ennél is előbb legyenek ott, mert ha bármilyen kiegészítésre, például biztonsági oxigénellátó rendszerre is szükségük volna, az további időt igényelhet.

Ha valaki olyan szívbeteg, hogy esetleg oxigén belégzésére szorulhat, az általában egy héttel előbb jelentse ezt a gondot a légitársaságnál. A nemzetközi légi forgalomban részt vevő gépek 6500-13 500 méteres magasságban repülnek, amit az egészséges emberi szervezet is csak túlnyomásos kabinban képes túlélni. Ennek megfelelően az utastérben a belélegzett levegő olyan oxigéntartalomban és nyomással kerül az utasok tüdejébe, mintha 2438 méter magasságban tartózkodnának. Ez azonban megfelelő állapotban lévő szívbetegek számára sem jelent veszélyt.

Önként jelentkezők segítségével több tanulmány foglalkozott az átlagos légi utak időtartamára vonatkozó megfigyelésekkel, de még a szívelégtelenségben szenvedő betegek vérének oxigéntelítettsége sem csökkent panaszokat okozóan alacsony szintre.

Amire még figyelni kell: a kabinban lévő levegő olyan száraz, mintha az utasok a sivatagban üldögélnének órákon keresztül. Ezért fontos a bőséges folyadékfogyasztás, de nem alkoholt tartalmazó folyadékkal, hanem lehetőleg vízzel.

Fontos, hogy a betegek könnyen elérhető, részletes leírást vigyenek magukkal betegségükre, rendszeresen szedett gyógyszereikre vonatkozólag, és legyen is náluk elégséges patikaszer.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Nagyrészt borult lesz az ég, de napközben az Alföldön, délutántól pedig már Borsodban is szakadozik, vékonyodik, gomolyosodik a felhőzet. Napközben egyre inkább az ország északi, északnyugati felére korlátozódik az eső, míg az Alföldön zivatarok is lehetnek. Többfelé megerősödik a nyugatias szél, zivatar környezetében akár viharos lökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 12 és 19 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra