Tiltólista terhességi aranyér esetén
"23 hetes kismama vagyok, és 2 héttel ezelőtt kijött az aranyerem" - így kezdi történetét Orvos Válaszol rovatunkban egy női olvasónk.

"Valószínűleg egy nagy vérrögről lehet szó. Ez spontán felszívódásra hajlamos, máskor viszont megreped felette a bőr, és vérzik. A terhesség/szülés a legtöbb embernél ront az aranyerességen, de utána szépen rendeződni képesek bizonyos szintig a szövetek. Szülés után 6-8 héttel érdemes proktológusnál jelentkezni, hogy fel lehessen mérni a teendőket" - olvasható Dr. Egri Gábor proktológus, sebész válaszában. A szakorvos teljes választ itt olvashatja el.
Aranyér: a terhesség árnyoldala
A kismamák negyede megtapasztalja a gyermekvállalás nem túl kellemes "melléktermékét", az aranyeret. Ennek fő oka, hogy terhesség alatt a hormonális változások miatt a vénák - így a végbél vénái - is hajlamosabbak a tágulásra. Az aranyérnek több fázisa van a kis duzzanattól a nagy dudoron át a fájdalmas, illetve a vérző aranyérig. Érdemes az első jelektől kezdve elkezdeni a kezelést, hogy a lehető leghamarabb visszahúzódjon, és a szülés után se okozzon problémát.
Megkeseríti az életet a terhességi aranyér
A terhesség alatt kialakuló aranyérbetegséget a vénás pangás következményének tartják, melynek hátterében a méh növekedése és a növekvő hasűri nyomás áll. Ilyenkor friss, élénkpiros vér észlelhető a WC-papíron vagy a széklet felszínén, valamint végbéltáji viszketés ésfájdalomis érzékelhető. Szülés közben az erőteljes nyomás tovább ronthat a helyzeten, de a baba világrajövetelével rendszerint visszahúzódik a terhességi aranyér.
Orvos Válaszol rovatunkban több területen praktizáló szakemberek állnak olvasóink rendelkezésére. Kérdezzen Ön is!