Szokások, amelyektől kijöhet az aranyerünk

Az aranyeresség gyakorlatilag népbetegségnek számít. Hajlamtól és életmódtól is függ, hogy ki milyen gyakorisággal találkozik vele élete során.

Vannak dolgok, amelyekre ha odafigyelünk, jelentősen csökkenthetjük az aranyér esélyét.

Túl sokáig ülünk a vécén

Minél tovább üldögélünk, annál több vér áramlik a vastagbél környékén lévő erekbe, és a gravitáció is annál erősebben fejti ki hatását. Ráadásul a póz, amelyben a legtöbb ember a nagydolgát végzi, nem is a legjobb, mert nyomást kell kifejteni, hogy a széklet kiürüljön a végbélből. Legjobb, ha egy kis sámlit teszünk a lábunk alá, hogy a térdek némileg a csípővonal fölé kerüljenek - ilyenkor lazulnak el legjobban a záróizmok – írta a Men's Health cikke .

Az aranyeresség gyakorlatilag népbetegségnek számít
Az aranyeresség gyakorlatilag népbetegségnek számít

Visszatartjuk a székletünket

A székletvisszatartás azért rossz ötlet, mert ilyenkor egyre több folyadékot von ki a szervezet a székletből. Minél kevesebb a folyadék a székletben, annál keményebb lesz, és annál nagyobb erőlködés kell az ürítéshez, ami már egy-két alkalom után is aranyerességhez vezethet.

Túl sokat erőlködünk

A lefelé irányuló nyomás nagyban hozzájárul az aranyerek kizáródásához. Emellett ilyenkor megsérülhet az érfal, ami vérzést okozhat. Ezért is fontos, hogy amikor csak tehetjük, felhúzott térdekkel üljünk rá a toalettre.

Nem viszünk be elég rostot és folyadékot

Ahhoz, hogy emésztésünk és bélmozgásaink megfelelőek legyenek, illetve elég laza legyen a székletünk, szükség van rá, hogy sok élelmi rostot és folyadékot fogyasszunk. Ha nem így teszünk, lelassul az emésztés, renyhe lesz a bélmozgás, a széklet pedig kemény. Ezáltal sokkal nehezebbé válik az ürítés is, és nagyobb lesz az aranyeresség veszélye.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

A Nyugat-Dunántúlon döntően borult lesz az ég, másutt a kezdeti közepesen vagy erősen felhős időt követően délutántól borul be dél felől. Délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra