A macskát így vigyük állatorvoshoz

Meglepő, de a macskákat jóval ritkábban viszik állatorvoshoz gazdáik, mint a kutyákat. Ennek részben oka lehet, hogy a cicák számára gyakran már a rendelőbe vezető út is szorongást okoz. Mit tehetünk a probléma kezeléséért?

Hogyan lehet hatékonyan nevelni, tanítgatni a macskákat? Részletek itt.

Az egyik legfontosabb lépés, hogy valahogyan rávegyük a cicát, hogy ne rettegjen a hordozótól. Éppen ezért ne csak olyankor vegyük elő, amikor valahová szállítani kell az állatot, hanem legyen mindig szem előtt. Béleljük ki puha takaróval, párnával, tegyük a szoba azon részére, ahol a macska legtöbbet szeret feküdni, esetleg tegyünk bele néha egy-két jutalomfalatot is. Lényeg, hogy az állat minél több pozitív élményt társítson hozzá.

Némi előkészülettel nagyban megkönnyíthetjük cicánk számára az állatorvosnál tett látogatást
Némi előkészülettel nagyban megkönnyíthetjük cicánk számára az állatorvosnál tett látogatást

Az autóban közlekedést is lehet gyakorolni. Először csak a hordozót tegyük be az álló autóba, benne a cicával. Az állatnak adjunk jutalomfalatot, az autó ajtaját pedig hagyjuk nyitva. Csináljuk ezt pár napig, esetleg hétig rendszeresen, majd ha nyugodtnak látjuk az állatot, folytassuk zárt kocsiajtóval. Végül pedig vigyük is el a hordozóban lévő cicát rövidebb utakra. Bevethetünk nyugtató hatású feromonos spray-ket is. Ezt érdemes például egy takaróra fújni, a takarót pedig betenni a ketrecbe. Fontos tudni, hogy nem minden állatnál válik be, de egy próbát mindenképpen megér.

Ne feledjük a jutalmazás fontosságát!

A cicák az orvosi váróban is rengeteget stresszelnek, hiszen a helyiség tele van más állatokkal, emberekkel, idegen hangokkal, zajokkal. Megkérdezhetjük az asszisztenst, hogy várhatunk-e az autóban az állattal, míg behívnak minket. Ha ez nem opció, akkor mindenképpen takarjuk le a ketrecet valamivel, hogy ne lássa a többi állatot!

Sokat segít továbbá, ha tudatosan szoktatjuk az idegen érintéshez a cicát már kicsi korától kezdve, mert így kevesebb stresszel jár majd számára a vizsgálat. Kérjük meg a barátokat, családtagokat, hogy vegyék fel , simogassák - de csak rövid időre, és mindenkinek pontosan mutassuk meg, hol és hogyan szabad megfogni, megérinteni az állatot! Ha ügyesen viselkedett, jutalmazzuk meg! A jutalmazás nagyon fontos, akár a hordozóba szoktatjuk, akár a vizsgálatra várunk, akár a vizsgálat végzése során. Minden alkalommal, mikor a macska jól viselkedik, dicsérjük meg, és adjunk neki valami finomságot!

Fokozottan szorongó állatok esetében némi enyhe nyugtató beadására is szükség lehet, de ezzel a módszerrel csak végső esetben éljünk, illetve soha ne adjunk magunktól semmit a cicának - ezt minden esetben bízzuk az orvosra!

Forrás: vetstreet.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

Délelőtt nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra