Mire utal, ha a kutya nem akar sétálni?

A legtöbb kutya általában igen lelkesen indul a szokásos napi sétájára, és már a póráz felmutatására is azonnal ugrálni kezd. Néha azonban ez a lelkesedés eltűnik, és szinte képtelenség rávenni az állatot a mozgásra - de vajon mi lehet ennek az oka?

Milyen veszélyeket rejt magában a visszatekerhető kutyapóráz? Részletek itt.

Az egyik legegyszerűbb és egyben legkézenfekvőbb ok, ami miatt sokszor az embereknek sincs kedvük megmozdulni: a fáradtság. Ha az előző napon vagy napokon a szokásosnál többet mozgott, szaladgált, sétált az állat, akkor egyszerűen csak pihenni szeretne. Fiatalabb kutyáknál a fejlődő izom- és csontrendszert megterhelheti a nagyobb mértékű fizikai aktivitás, ami miatt akár fájdalmaik is lehetnek. A középkorú és idősebb kutyáknak pedig egyszerűen kevesebb már az energiájuk, és egy hosszabb kirándulás után nem feltétlenül tudnak velünk lépést tartani. Érdemes az állatorvos tanácsát kikérni azzal kapcsolatban, hogy kedvencünk számára mennyi az ideális mozgásmennyiség az életkorát és a fajtáját tekintve.

Akár bajt is jelezhet, ha a kutya nem szeretne sétálni
Akár bajt is jelezhet, ha a kutya nem szeretne sétálni

Sérülés is okozhatja, ha nincs kedvük megmozdulni. Izomhúzódás, ficam, esetleg tüske a talpban vagy a köröm alatt, vagy egy betört köröm is lehet a bűnös. Éppen ezért ha a kutya nem akar sétálni, nézzük át kicsit alaposabban a testét. Mindenképpen intő jel, ha sántít. Ha a sántítás egy nap után sem szűnik meg, akkor vigyük orvoshoz, mert nemcsak a sérülés, hanem például egyes csontbetegségek is okozhatnak sántítást, csökkent aktivitást.

Elhízás is állhat a háttérben

A kutya testsúlya is lehet a bűnös: ha az állat túlsúlyos vagy elhízott , akkor az ízületeire a normálisnál nagyobb terhelés hárulhat. Emiatt pedig szintén idegenkedni kezdhet a testmozgástól. Fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy kedvencünknek a fajtájához és a korához képest mekkora az ideális testsúlya. Az állatorvos ebben is tud segíteni. Idősebb kutyáknál szóba jöhet a csontritkulás is - ilyenkor jellemző tünet, hogy mozgása általánosan lelassul, kevesebbet ugrál, nehezebben mászik fel az ágyra, vagy éppen nehezebben lépcsőzik.

Ha a sétától való húzódozás hosszabb ideje fennáll, akkor mindenképpen orvoshoz kell vinni a kutyát, mert ritkább esetekben komolyabb betegség, például daganat vagy szívbetegség is állhat a jelenség hátterében. Idősebb kutyáknál pedig mindig vegyük figyelembe azt is, hogy az évek múltával a kutyák aktivitási szintje, mozgási kedve is ugyanúgy csökken, mint az embereké.

Forrás: vetstreet.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra