Gyógyszerkereső

SYMPTOMED WICK Citrom ízű por belsőleges oldathoz

Kiszerelés: 5x

Törzskönyvi szám: OGYI-T-21596/01

SYMPTOMED WICK Citrom ízű por belsőleges oldathoz

Gyártó: Wick Pharma

Hatóanyag: paracetamol, phenylephrine

ATC: Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Normatív TB támogatás:

Vényköteles

Közgyógyellátásra adható:

Patikán kívül vásárolható

EÜ támogatásra adható:

EÜ 100 támogatásra adható:

1382 Ft *

-

*az ár tájékozatató jellegű.

Kiszerelés: 10x

Törzskönyvi szám: OGYI-T-21596/02

SYMPTOMED WICK Citrom ízű por belsőleges oldathoz

Gyártó: Wick Pharma

Hatóanyag: paracetamol, phenylephrine

ATC: Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Normatív TB támogatás:

Vényköteles

Közgyógyellátásra adható:

Patikán kívül vásárolható

EÜ támogatásra adható:

EÜ 100 támogatásra adható:

2188 Ft *

-

*az ár tájékozatató jellegű.

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a SymptoMed Wick Citrom ízű por és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A SymptoMed Wick Citrom ízű por a megfázás, a meghűlés és az influenza tüneteinek - úgymint fejfájás, általános fájdalmak, torokfájás, orrdugulás - enyhítésére, és lázcsillapításra szolgál. Két hatóanyagot tartalmaz:
- a paracetamol egy jól ismert fájdalomcsillapító, amely a lázat is csökkenti.
- a fenilefrin-hidroklorid (orrdugulás elleni szer) csökkenti az orrjárat duzzanatát, így enyhíti az orrdugulást.
2. Tudnivalók a SymptoMed Wick Citrom ízű por szedése előtt
Ne szedje a SymptoMed Wick Citrom ízű por készítményt:
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrinre vagy az SymptoMed Wick Citrom ízű por egyéb összetevőjére (lásd 6. pont).
- ha súlyos szívbetegségben szenved
- ha magas a vérnyomása (esszenciális hipertónia)
- ha súlyos májbetegségben szenved
- ha vesebetegségben szenved vagy veseproblémái vannak
- ha súlyos pajzsmirigy túlműködése van (hipertireózis)
- ha zöldhályogban szenved (emelkedett szembelsőnyomás)
- ha monoamin-oxidáz gátlót (MAOI-kat) szed vagy szedett az elmúlt két hétben
- ha egyéb orrdugulást enyhítő gyógyszereket szed meghűlés és influenza esetén
Fontos: Paracetamolt tartalmaz. Ne szedje együtt más paracetamol tartalmú készítménnyel.
Túladagolás esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, akkor is, ha jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
A SymptoMed Wick Citrom ízű por szedése előtt beszéljen kezelőorvosával, gyógyszerészével ha
- problémája van a májműködésével
- pajzsmirigytúlműködése van (hipertireózis)
- Ön férfi és prosztata megnagyobbodása van, mert ilyen esetben vizelési nehézségei súlyosbodhatnak
- cukorbeteg vagy vérkeringési problémája van (ideértve a Raynaud-szindrómát)
- alultáplált (kórosan sovány)
- glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányban (genetikai betegség) szenved
- ha feokromocitómája van
- ha acetilszalicilsav-érzékeny asztmája van, mivel Ön túlérzékeny a paracetamolra
- terhes vagy szoptat
Gyermekek és serdülők
A SymptoMed Wick Citrom ízű por nem adható 16 évesnél fiatalabb gyermekeknek.
Egyéb gyógyszerek és a SymptoMed Wick Citrom ízű por
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A SymptoMed Wick Citrom ízű por szedése előtt tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét, ha az alábbiakat szedi:
- paracetamolt vagy más orrdugulás elleni szert tartalmazó gyógyszer a meghűlés és influenza kezelésére
Ha ezeket szedi, akkor ne alkalmazza a SymptoMed Wick Citrom ízű por készítményt.
- monoamine-oxidáz gátlók (MAOI-k) a depresszió, illetve a Parkinson-kór kezelésére. Ne szedje a SymptoMed Wick Citrom ízű por készítményt, ha az elmúlt 14 napban MAOI-ket szedett.
- triciklusos antidepresszánsok a depresszió kezelésére, például amitriptilin vagy imipramin.
- vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, így például béta-blokkolók, valamint a szív működését javító, illetve a szabálytalan szívverést korrigáló gyógyszerek (digoxin, lanoxin, digitoxin)
- hányinger- és hányáscsillapító gyógyszer (például metoklopramid vagy domperidon)
- vérhígító gyógyszerek (véralvadásgátlók), mint például warfarin vagy egyéb kumarin-származékok
- koleszterinszint csökkentők (például kolesztiramin)
- nyugtatók (barbiturátok)
- aszpirint tartalmazó készítmények
- klóramfenikol (antibiotikum)
- probenecid vagy AZT (zidovudin)
A SymptoMed Wick Citrom ízű por egyidejű bevétele étellel és itallal
A készítményt nem szabad alkoholos italokkal bevenni.
Terhesség, szoptatás és termékenység
A SymptoMed Wick Citrom ízű por alkalmazása nem javasolt terhesség és szoptatás idején. Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A SymptoMed Wick Citrom ízű por tartalmaz:
- Aszpartámot (E591), ami fenil-alanin forrás és a fenilketonúriás személyek számára káros lehet.
- Szacharózt. Ha orvosa arról tájékoztatta, hogy az Ön bizonyos cukorféleségekre allergiás, kizárólag orvosa tanácsára vegyen be ebből a gyógyszerből.
3. Hogyan kell szedni a SymptoMed Wick Citrom ízű port
Ezt a gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Az ajánlott adag:
Felnőttek: Szükség szerint 4-6 óránként 1 tasak.
Serdülők (16 éves korú és idősebb gyermekek): Szükség szerint 6 óránként 1 tasak.
24 órán belül 4 tasaknál többet nem szabad elfogyasztani.
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni!
Gyermekek és serdülők:
16 éves kor alatti gyermekeknek, kizárólag orvosi utasításra adható.
Az alkalmazás módja:
A készítmény vízben feloldandó por, amelyet forró ital formájában kell bevenni.
Egy tasak tartalmát öntse egy normál méretű méretű bögrébe. Töltse fel forró, de már nem forrásban lévő vízzel (kb. 250 ml). Hagyja lehűlni iható hőmérsékletre.
A kezelés időtartama:
Ha tünetei több mint 5 napig fennmaradnak vagy rosszabbodnak, forduljon orvosához.
Ha az előírtnál több SymptoMed Wick Citrom ízű por készítményt vett be:
Azonnal kérjen orvosi segítséget, ha véletlenül az előírtnál többet vett be, akkor is, ha jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.
Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így a SymptoMed Wick Citrom ízű por is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Ha az alábbi mellékhatások bármelyikét észleli, vagy bármi egyéb szokatlan tünetet tapasztal, azonnal hagyja abba a gyógyszer szedését.
Nagyon gyakori: 10 -ből több, mint 1 beteget érinthet
Gyakori: 10 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet
Nem gyakori: 100 -ból legfeljebb 1 beteget érinthet
Ritka: 1000 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet
Nagyon ritka: 10 000 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet
Nem ismert: A gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg
Ritka esetekben a fenilefrin heves szívdobogást (palpitáció) válthat ki.
Ritkán fejfájással, hányással és heves szívdobogással járó magas vérnyomás is előfordulhat.
A fenilefrin ritkán alvászavart (álmatlanságot), idegességet, remegést, szorongást, nyugtalanságot, zavartságot, ingerlékenységet, fejfájást vagy szédülést is okozhat.
A fenilefrin gyakori mellékhatásai az étvágytalanság, hányinger, illetve hányás.
A paracetamollal összefüggésben bizonyos vérsejt rendellenességekről számoltak be, de ez nagyon ritka. Ha ez előfordul, akkor lehetséges tünetei a szokatlan véraláfutások vagy fertőzések, például torokfájás.
Allergiás reakciókat (például bőrkiütés vagy csalánkiütés) és nagyon ritka esetben súlyos bőrreakciókat jelentettek. Ritkán előfordulhat súlyos allergiás reakció (anafilaxiás sokk); asztmás légzés, illetve légzési nehézségek.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a SymptoMed Wick Citrom ízű port tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A tasakon vagy a dobozon feltüntetett lejárati idő után ne szedje a SymptoMed Wick Citrom ízű por készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mit tartalmaz a SymptoMed Wick Citrom ízű por
- Hatóanyagai a paracetamol és a fenilefrin-hidroklorid. 1000 mg paracetamol és 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid (10 mg fenilefrinnel egyenértékű) tasakonként.
- Egyéb összetevők: szacharóz, nátrium-citrát, citromsav, aszkorbinsav, aceszulfám-kálium (E950), aszpartám (E951), kinolin sárga (E104), citrom aromák (citromolaj, citrál, citronellol, linalool, citron, maltodextrin, szacharóz, módosított keményítő, gumiarábikum, butilezett hidroxianizol triacetin, tokoferol) citromlé (citrál, maltodextrin, módosított keményítő, szilícium-dioxid).
Milyen az SymptoMed Wick Citrom ízű por készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
A SymptoMed Wick Citrom ízű por: sárga por belsőleges oldathoz, laminált tasakokba és dobozba csomagolva. A készítmény 5 és 10 tasakot tartalmazó dobozban kerül forgalomba.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

Szeretném megvásárolni patikában, megkeresem a legközelebbi patikát:


Partner patikáink: logo BENU Gyógyszertár