+10° - +25°
Nincs front

Gyógyszerkereső

RUBOPHEN COLD DUO kemény kapszula

Kiszerelés: 2x (6x+2x) buborékcsomagolásban

Törzskönyvi szám: OGYI-T-22200/05

RUBOPHEN COLD DUO kemény kapszula

Forgalomba hozatali engedély jogosultja: sanofi-aventis

Hatóanyag: összetett

ATC: Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Normatív TB támogatás:

Vényköteles

Közgyógyellátásra adható:

Patikán kívül vásárolható

EÜ támogatásra adható:

EÜ Kiemelt támogatásra adható:

BENU1699 Ft

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold Duo kemény kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható? A Rubophen Cold Duo két féle -vörös/sárga (elsőroban nappalra szánt) és sötétkék/világoskék (előssorban éjszakára szánt)- kapszulát tartalmaz egy csomagolásban. A vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula hatóanyaga: - paracetamol, amely fájdalom- és lázcsillapító hatású, - fenilfefrin, amely szabaddá teszi az eldugult orrjáratokat, orrmelléküregeket - koffein, amely felgyorsítja a paracetamol fájdalomcsillapító hatását, és segít a levertség és álmosság leküzdésében. A sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula az alábbi hatóanyagokat tartalmazza: - paracetamol, amely fájdalom- és lázcsillapító hatású, - fenilefrin, amely szabaddá teszi az eldugult orrjáratokat, orrmelléküregeket A Rubophen Cold Duo kemény kapszula az influenza és a megfázás tüneteinek enyhítésére használhatók, mint a fájdalom (fejfájás, torokfájás, izom- és ízületi fájdalom), láz, hidegrázás, orrfolyás, orrdugulás, orrnyálkahártya-gyulladás, és arcüreggyulladás. A készítmény felnőttek és 12 éves kor feletti serdülőkorúak esetében alkalmazható. Ne szedje egyszerre semmilyen más, paracetamol tartalmú gyógyszerrel. NE LÉPJE TÚL AZ ELŐÍRT ADAGOT! 2. Tudnivalók a Rubophen Cold Duo kemény kapszula szedése előtt Ne szedje a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát- ha allergiás a paracetamolra, koffeinre, fenilefrinre, vagy a készítmény (6. pontban felsorolt) bármely összetevőjére; - ha a vérnyomása magas vagy súlyos szívbetegségben szenved. - ha cukorbeteg - ha súlyos májbetegsége van - ha pajzsmirigy túlműködése van - ha zárt zugú glaukómája van - ha vizelet visszatartásban szenved (vizelési inger hiánya) - ha mellékvese daganata van (feokromocitóma) - ha egyéb gyógyszeres kezelés alatt áll: - depresszió miatt MAO-gátló használata, vagy ha szedését kevesebb, mint 14 napja hagyta abba - depresszió kezelésére triciklusos antidepresszáns szedése - béta-blokkolót vagy más szimpatomimetikus gyógyszerek szedése, beleértve a szájon át vagy a helyileg alkalmazott gyógyszereket (orr-, fül- és szemcseppek). 12 évesnél fiatalabb gyermeknek nem adható a készítmény. Ha bizonytalan abban, hogy a fenti állapotok közül bármelyik igaz Önre, forduljon kezelőorvosához. Figyelmeztetések és óvintézkedésekBeszéljen orvosával a Rubophen Cold Duo kemény kapszula alkalmazása előtt, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.- ha máj- vagy vesekárosodása van - ha ún. hemolitikus anémiában szenved - ha a vérképe alacsony granulocita számot mutat - ha rendszeresen fogyaszt alkoholt - ha prosztata nagyobbodása van - ha Raynaud-szindrómában szenved (a vérkeringési problémák miatt elfehéredik, elhidegül a bőre) - ha asztmás - ha ún. glükóz-6-foszfát dehidrogenáz hiányban szenved - ha bármilyen egyéb gyógyszert szed (lásd Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold Duo kemény kapszula fejezetet) A Rubophen Cold Duo kemény kapszula az orrdugulással járó láz és fájdalom kezelésére szolgál. Amenyiben Önnél a láz és fájdalom orrdugulás nélkül jelentkezik, egyetlen hatóanyagot tartalmazó készítmény alkalmazása javasolt (mint pl. kizárólag paracetamol a fájdalom és láz csillapítására, illetve az orrdugulás csökkentésére egyéb légzéskönnyítő szerek). Ne alkalmazza egyéb paracetamol tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére, vagy légzéskönnyítésre szolgáló más készítményekkel együtt anélkül, hogy beszélne kezelőorvosával. Az előírtnál nagyobb adagokban történő alkalmazása súlyos májkárosodás kialakulásának a kockázatával járhat. GyermekekA Rubophen Cold Duo kemény kapszula 12 éven aluli gyermekek számára nem adható. Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold Duo kemény kapszulaFeltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy a nemrégiben szedett, illetve szedni tervezett egyéb gyógyszereiről. Ne alkalmazza a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát, ha az alábbi gyógyszereket szedi:- más paracetamol tartalmú gyógyszerek - megfázás és influenza kezelésére szolgáló készítmények - orrdugulást csökkentő készítmények - ha depresszió ellenes szereket szed vagy szedett 2 héten belül (lásd 2. pont) - béta-blokkolók, szimpatomimetikus gyógyszerek (lásd 2. pont) Mielőtt elkezdi szedni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát, feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a következő gyógyszereket szedi:- metoklopramid vagy domperidon (hányinger, hányás kezelésére szolgál) - kolesztiramin (vérzsír csökkentő szer) - warfarin vagy egyéb kumarin (véralvadásgátló szerek) - különféle szívbetegségek kezelésére szolgáló szerek (értágítók, béta-blokkolók, digoxin) - glutetimid, fenobarbital, fenitoin, karbamazepin vagy lamotrigin (epilepszia kezelésére szolgáló szerek) - rifampicin (TBC, agyhártyagyulladás, lepra kezelésére) - izoniazid (TBC kezelésére használt szer) - zidovudin (AIDS és HIV-fertőzés kezelésére) - ergotamin és metilszergid (migrén kezelésére szolgáló szerek) - acetilszalicilsav és más nem-szteroid gyulladáscsökkentő szer) - orbáncfű (depresszió, alvászavarok kezelésére használt gyógynövény) A Rubophen Cold Duo kemény kapszula egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollalA készítmény szedése alatt ne fogyasszon alkoholt! A készítmény szedésével történő egyidejű alkoholfogyasztás májkárosodáshoz vezethet. A Rubophen Cold Duo vörös/sárga kemény kapszula szedése alatt kerülje a koffein tartalmú gyógyszerek, ételek és italok egyidejű fogyasztását. A túlzott koffein bevitel nyugtalanságot, álmatlanságot, szapora szívverést okozhat. Terhesség, szoptatás és termékenységHa Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A Rubophen Cold Duo kemény kapszula alkalmazása terhesség és szoptatás ideje alatt nem javasolt. A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekreAz arra érzékeny egyénekben a Rubophen Cold Duo kemény kapszula szédülést okozhat, így a fokozott figyelmet igénylő tevékenységek végzését hátrányosan befolyásolhatja. Ebben az esetben a járművezetés és balesetveszélyes munka végzése nem javasolt! 3. Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát? A gyógyszert mindig kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. A Rubophen Cold Duo kemény kapszula életkor és testsúly szerint egyénileg megállapított maximális napi adagolását a következő táblázat tartalmazza. Az ajánlott adagot ne lépje túl. Mivel a vörös/sárga és a sötétkék/világoskék kapszulák csak a koffeintartalomban különböznek, a vörös/sárga kapszula este is bevehető, illetve a sötétkék/világoskék kapszula bevehető nappal is. Azonban a koffein tartalom miatt javasolt a vörös/sárga kapszulát napközben alkalmazni. Máj- vagy vesebetegségben szenvedő betegekA gyógyszer szedése előtt kérdezze meg kezelőorvosát az adagolást illetően. Az Ön egészségi állapota alapján kezelőorvosa kisebb adagot vagy 4 óránál hosszabb időt javasolhat az egyes adagok bevétele között. A kemény kapszulákat egészben, szétrágás nélkül, vízzel kell lenyelni. Ha tünetei 3 nap múlva múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, forduljon kezelőorvosához a további alkalmazást illetően. Ha az előírtnál több Rubophen Cold Duo kemény kapszulát vett beAzonnal orvoshoz kell fordulni túladagolás esetén, vagy ha egy gyermek a készítményt véletlenül elfogyasztotta. Még akkor is fel kell keresni az orvost, ha a beteg jól érzi magát, mivel fennáll a később bekövetkező súlyos májkárosodás veszélye. Ha elfelejtette bevenni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulátHa elfelejtett bevenni egy adagot, vegye be a következő adagot, amint eszébe jut. Ne vegyen be dupla adagot az elfelejtett adag pótlására. Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. 4. Lehetséges mellékhatások Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Hagyja abba a készítmény szedését és azonnal forduljon orvoshoz, amennyiben a következő mellékhatások jelentkeznek Önnél:- csalánkiütés, a szemek körül hirtelen kialakuló duzzanat, mellkasi nyomás érzése nehezített légzés vagy nyelés kíséretében (túlérzékenységi reakció). Ezek a mellékhatások nagyon ritkán fordulnak elő. - túlérzékenységi bőrreakciók: bíborszínű pöttyök vagy foltok megjelenése, a bőr felhólyagosodása, hámlása, (magas) láz, izületi fájdalom és/vagy szemgyulladás (Stevens-Johnson szindróma/toxikus epidermális nekrolízis). Ezek a mellékhatásoknak nagyon ritkán fordulnak elő.. Gyakori mellékhatások (100-ból 1-10 beteget érint):- fejfájás, szédülés, álmatlanság, idegesség, szorongás, ingerlékenység, nyugtalanság, izgatottság Ritka mellékhatások (10 000-ből 1-10 beteget érint): - hányinger - Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből kevesebb mint 1 beteget érint):- vérrel kapcsolatos rendellenességek (vérkép változása, pl. a fehérvérsejtek, vagy a vérlemezkék - számának csökkenése. Vérképzési rendellenességre utalnak a fájdalommentes kerek vagy - bíbor foltok néha nagyobb csoportosulásban történő jelentkezése a bőrön, - fogínyvérzés, orrvérzés vagy kisebb zúzódások, fertőzésre való hajlam felerősödése, fáradtság, - a bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütések, a bőr alatti szövetek hirtelen duzzanata - légzési nehézség, zihálás - máj- és vese rendellenességek - vérnyomás emelkedése, szívdobogásérzés - hányás, hasmenés Nem ismert gyakoriságú (a rendelkezésre álló adatok alapján nem becsülhető meg)- szúró érzés a szemben, homályos látás, fényérzékenység, zárt zugú glaucoma, - szívritmuszavar (felgyorsult vagy szabálytalan szívverés) Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban. 5. Hogyan kell a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát tárolni? A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó! Legfeljebb 25 °C-on tárolandó. A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik. Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét. 6. A csomagolás tartalma és egyéb információk Mit tartalmaz a Rubophen Cold Duo kemény kapszula?Vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula: 500 mg paracetamolt, 25 mg koffeint, és 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz kemény kapszulánként. Sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula: 500 mg paracetamolt, és 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz kemény kapszulánként. Egyéb összetevők: Vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula kukoricakeményítő, kroszkarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, magnézium-sztearát, talkum, zselatin, titán- dioxid (E 171), kinolinsárga (E104), patentkék V (E131), eritrozin (E127). Sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula kukoricakeményítő, kroszkarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, magnézium-sztearát, talkum, zselatin, titán- dioxid (E 171), eritrozin (E127), indigókármin (E132). Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás? Rubophen Cold Duo kemény kapszula:Vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula fehéres töltettel. és Sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula fehéres töltettel. Összesen 16 kapszula 2 db. fehér, átlátszatlan PVC/Alumínium (250 /30 mikrométer; gyermekbiztos) buborékcsomagolásban, és dobozban. Mindegyik buborékcsomagolás 6 db vörös/sárga kemény kapszulát, és 2 db világoskék/sötétkék kemény kapszulát tartalmaz.

Szeretném megvásárolni patikában, megkeresem a legközelebbi patikát:


Partner patikáink: logo BENU Gyógyszertár