Gyógyszerkereső

COLDREX SIMPLE filmtabletta

COLDREX SIMPLE filmtabletta

Hatóanyag:
összetett

ATC:
Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Vénynélküli

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Kiszerelés:
24x


Kedvezményes árak:

929 Ft *

929 Ft

Törzskönyvi szám: OGYI-T-20722/06
Gyártó: Omega Pharma Hungary

( * : az ár tájékozatató jellegű. )

COLDREX SIMPLE filmtabletta

Hatóanyag:
összetett

ATC:
Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Vénynélküli

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Kiszerelés:
32x


Kedvezményes árak:

999 Ft *

999 Ft

Törzskönyvi szám: OGYI-T-20722/07
Gyártó: Omega Pharma Hungary

( * : az ár tájékozatató jellegű. )

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Simple filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Coldrex Simple filmtabletta felnőttek és 12 éves, vagy annál idősebb serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint például: láz, fejfájás, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg-gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.
A Coldrex Simple filmtabletta paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot és koffeint tartalmaz.
- a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású,
- a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot, illetve az orrmelléküregeket és könnyíti a légzést,
- a koffein segít a megfázással járó levertség leküzdésében.
- A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex Simple filmtabletta egyszerre enyhíti:
- csökkenti a lázat,
- csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,
- megszünteti az orrdugulást és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében.
2. Tudnivalók a Coldrex Simple filmtabletta szedése előtt

A Coldrex Simple filmtabletta paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

ttaaColdrex_Simple-ft1.tab
Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!
Ne szedje a Coldrex Simple filmtablettát
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrinre, a koffeinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) bármely összetevőjére,
- ha triciklikus antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed
- ha depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoaminooxidáz-gátló szereket (MAO-gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.
- szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén..
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha magas a vérnyomása.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha szív-érrendszeri betegsége van.
- ha cukorbeteg.
- 12 évesnél fiatalabb gyermekek kezelésére a Coldrex Simple filmtabletta nem alkalmazható..
- Figyelmeztetések és óvintézkedések

- A Coldrex Simple filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre:
- ha máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.
- ha glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
- ha feokromocitómája (mellékvese-daganat) van
- ha prosztata problémája, vagy vizelési nehézsége van.
- ha érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).
- Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.
- Gyemekek és serdülők
- 12 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem adható.
- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
- Egyéb gyógyszerek és a Coldrex Simple filmtabletta
- A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
- warfarin, vagy más véralvadásgátló gyógyszerek
- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin), vagy monoaminooxidáz-gátlók (pl. moklobemid, szelegilin).
- magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszerek.
- szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.
- étvágycsökkentő, vagy -fokozó gyógyszerek.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.
A Coldrex Simple filmtabletta egyidejű alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal
Ez a készítmény koffeint tartalmaz. A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein-tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását.
Terhesség és szoptatás
Terhesség és szoptatás ideje alatt orvosi felügyelet nélkül ne szedje a készítményt.
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Coldrex Simple filmtabletta szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.
A Coldrex Simple filmtabletta Eurocol Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz
Ez a gyógyszer segédanyagként Eurocol Sunset Yellow színezőfestéket (E 110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex Simple filmtablettát?

Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni. 4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
Szájon át történő alkalmazásra. A tablettákat vízzel nyelje le.

A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
12 év alatti gyermekek esetében a készítmény - koffein-tartalma miatt - nem alkalmazható.
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex Simple filmtabletta alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
Ha az előírtnál több Coldrex Simple filmtablettát vett be
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex Simple filmtablettát vett be,
forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi májkárosodás kialakulásának.
Ha elfelejtette bevenni a Coldrex Simple filmtablettát
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott tabletta pótlására.
4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (100-ból 1-10 beteget érinthet) tapasztalhatja:
- fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság,
- vérnyomás-emelkedés,
- hányinger és hányás.
Az alábbi ritka mellékhatások (10 000-ből 1-10 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.
- pulzusa vagy szívverése szokatlanul gyors, vagy szabálytalan.
- bőrkiütés vagy hámlás, vagy szájnyálkahártya-fekély és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakció.
- vizeletürítési nehézség, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata-megnagyobbodásuk van.
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből kevesebb mint 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- tisztázatlan eredetű zúzódások, vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek.
- májműködési zavar.
- mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- olyan allergiás reakció, mint például bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.
- légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex Simple filmtabletta alkalmazása közben.
- Az alábbi mellékhatások előfordulásának gyakorisága nem ismert:
- idegesség, szédülés.
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Coldrex Simple filmtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Coldrex Simple filmtabletta
- A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és koffein. Minden tabletta
- 500 mg paracetamolt, 25 mg koffeint és 5 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz.
- Egyéb összetevők:
Tablettamag: hidegen duzzadó keményítő, kukoricakeményítő, povidon, kálium-szorbát, nátrium-lauril-szulfát, Eurocol Sunset Yellow (E 110), sztearinsav, talkum, mikrokristályos cellulóz.
Filmbevonat: hipromellóz, makrogol 400, Mastercote FA 1202 (amely titán-dioxidot (E 171), hipromellózt, kinolonsárgát (E 104), Sunset Yellow-t (E 110) tartalmaz).
Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Küllem:
Narancssárga színű, hosszúkás, mindkét oldalán domború felületű, egyik oldalán mélynyomású \"B\" jelzéssel ellátott filmtabletta.
Csomagolás:
8 db vagy 10 db vagy 12 db vagy 16 db vagy 20 db vagy 24 db vagy 32 db vagy 48 db filmtabletta buborékcsomagolásban és dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

Szeretném megvásárolni patikában, megkeresem a legközelebbi patikát:


Partner patikáink: logo BENU Gyógyszertár

Hasonló gyógyszerek (hatóanyag és ár +/- 25%)

Új gyógyszer keresése

Kövesse a Házipatikát:

Humánmeteorológia

Humanmeterológia szolgaltatója

Fronthatás:
Nincs front

Maximum:
+16, +25 °C
Minimum:
+8, +13 °C

Hazánkban vasárnap délelőtt sok lesz felettünk a felhő, de említést érdemlő csapadék nem valószínű.

Egészséget befolyásoló hatások:
gyenge, közepes

Részletes adatok és előrejelzés

Tekintse meg az időjárási frontokat!Térképezze fel a pollen adatokat!