Gyógyszerkereső

COLDREX JUNIOR szirup

Kiszerelés: 160 ml

Törzskönyvi szám: OGYI-T-20070/03

COLDREX JUNIOR szirup

Forgalomba hozatali engedély jogosultja: Omega Pharma Hungary

Hatóanyag: összetett

ATC: Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Normatív TB támogatás:

Vényköteles

Közgyógyellátásra adható:

Patikán kívül vásárolható

EÜ támogatásra adható:

EÜ Kiemelt támogatás:

Fogyasztói ár: 449 Ft *

*az ár tájékozatató jellegű.

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior szirup és milyen betegségek esetén alkalmazható? A Coldrex Junior szirup 6 éves vagy annál idősebb gyermekek esetében a megfázás és az influenza (beleértve a hurutos köhögést is) főbb tüneteinek rövid távú enyhítésére szolgál, mint például a láz, a fejfájás, a végtagfájdalom, az orrdugulás, a torokfájás, az arcüreggyulladás és a vele járó fájdalom. Három hatóanyagot tartalmaz: paracetamolt: amely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik, gvajfenezint: amely köptető és nyákoldó hatású, ezáltal enyhíti a hurutos köhögést, fenilefrin-hidrokloridot: amely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és megkönnyíti a légzést. 2. Tudnivalók a Coldrex Junior szirup alkalmazása előtt A Coldrex Junior szirup paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz. Ezért ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt! A Coldrex Junior szirup 3,8 ml, 19 térfogat% etanolt (alkohol) tartalmaz (a 10 ml-es adag 38 ml sörrel illetve 15,8 ml borral egyenértékű) amely a gyermekeknél álmosságot okozhat. Ne adjon Coldrex Junior szirupot gyermekének: - ha a gyermeke allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a gvajfenezinre, a fenilefrin-hidrokloridra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére. - ha gyermeke más gyógyszereket (hangulatjavítókat /úgynevezett triciklusos antidepresszánsokat vagy MAO-gátlókat/, illetve vérnyomáscsökkentőket /béta-blokkolókat/) is szed vagy szedett az elmúlt két hétben (további információért lásd \"A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek\"). - ha gyermekének súlyos máj- vagy veseműködési zavara van. - ha gyermeke ökökletes glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányban szenved - ha gyermeke étvágycsökkentőket, amfetamin-szerű pszichostimulánsokat szed. Figyelmeztetések és óvintézkedések: - A gyógyszer hosszan tartó alkalmazása nem ajánlott. - Egyéb, az influenza, megfázás vagy orrdugulás kezelésére szolgáló, illetve más paracetamol tartalmú gyógyszerekkel való egyidejű alkalmazása kerülendő. - A készítmény alkalmazásakor alkohol fogyasztása kerülendő. - Májbetegségben szenvedő gyermekek esetében nagyobb a túladagolás veszélye. Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz gyermekére: - enyhe, vagy közepesen súlyos máj-, vagy vesebetegség, - epilepszia, - magas vérnyomás, - szívbetegség, - kardiovaszkuláris betegség, - cukorbetegség, - pajzsmirigy túlműködés, - zárt zugú glaukóma, - mellékvesevelő fokozott hormontermelése, amelynek hatására magas vérnyomás lép fel (feokromocitóma) - dülmirigy megnagyobbodása (prosztata hipertrófia), - kéz- és lábujjakon hidegérzet lép fel (okkluzív érbetegség, példáual Raynaud-kór), Fokozott óvatossággal kell a szert adni azoknak a betegeknek, akik: - béta-blokkolókat és más vérnyomáscsökkentőket, - triciklusos antidepresszánsokat szednek. Egyéb gyógyszerek és a Coldrex Junior szirup Ne adjon gyermekének Coldrex Junior szirupot: - más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt. - az orrdugulás csökkentésére vagy a megfázás kezelésére szolgáló más gyógyszerekkel együtt. - ha gyermeke valamilyen okból véralvadásgátló kezelésben részesül (az alkalomszerűen szedett Coldrex Junior szirupnak nincs jelentős hatása.) - ha gyermeke depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket kap (például monoaminooxidáz gátló szereket vagy triciklusos antidepresszánsokat). - ha gyermeke vérnyomáscsökkentő gyógyszereket (különösen szívproblémák kezelésére ható, úgynevezett béta-blokkolókat) szed. - ha gyermeke szívproblémák kezelésére szívgyógyszereket (digoxint vagy más szívglikozidot) szed Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a gyermeke jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről. A tünetek tartós fennállása esetén orvosi konzultáció javasolt! Coldrex Junior szirup egyidejű alkalmazása étellel vagy itallal A Coldrex Junior szirup alkalmazásának ideje alatt nem lehet alkoholt fogyasztani. Terhesség és szoptatás Amennyiben felnőtt vesz be a készítményből és terhes, vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt szedni kezdene bármely gyógyszert, beleértve a Coldrex Junior szirupot is! A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre Felnőttek esetében a Coldrex Junior szirup szédülést okozhat, így a járművezetés és balesetveszélyes munka végzése nem javasolt. A Coldrex Junior szirup szorbitot, etanolt (alkohol) és \"sunset\" sárga festékanyagot tartalmaz A Coldrex Junior szirup szorbitot tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy gyermeke bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedetni ezt a gyógyszert. A Coldrex Junior szirup \"sunset\" sárga festékanyagot (E 110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat, beleértve az asztmát. Ez gyakrabban fordul elő azoknál, akik acetilszalicilsavra is allergiásak. A Coldrex Junior szirup 19 térfogat% etanolt (alkohol) tartalmaz (a 10 ml-es adag 38 ml sörrel illetve 15,8 ml borral egyenértékű) amely a gyermekeknél álmosságot okozhat. 3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex Junior szirupot? 6-8 éves gyermekek esetében csak orvosi konzultációt követően alkalmazható. A Coldrex Junior szirup alkalmazása nem ajánlott, ha a gyermek 6 évnél fiatalabb vagy testtömege kisebb, mint 20 kg. Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy adhatja-e ezt a gyógyszert gyermekének! Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. A Coldrex Junior szirupot szájon át kell bevenni és le kell nyelni. Az adag kiméréséhez használja a mellékelt mérőpoharat. A készítmény szokásos adagja a következő: 6-12 éves korú gyermekeknek: 10 ml szirup (1 mérőpohárnyi) 4 óránként, naponta legfeljebb 4 alkalommal. Az egyszeri gyógyszeradag ismételt bevétele között legalább 4 órának el kell telnie. Kérjük, beszéljen a gyermek orvosával mielőtt 6-8 éves gyermekek esetében alkalmazná a gyógyszert! 12 évesnél idősebb gyermekeknek: 20 ml szirup (2 mérőpohárnyi) 4 óránként, naponta legfeljebb 4 alkalommal. Az egyszeri gyógyszeradag ismételt bevétele között legalább 4 órának el kell telnie. Ne lépje túl az előírt adagot! Más paracetamol tartalmú gyógyszerek, pangáscsökkentők, köhögés és megfázás elleni készítmények egyidejű alkalmazása kerülendő. 24 órán belül 4 adagnál többet ne adjon gyermekének. 3 napnál tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert! Ha a tünetek 3 nap múlva sem enyhülnek, forduljon kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex Junior szirup alkalmazását. Ha az előírtnál több Coldrex Junior szirupot alkalmazott Azonnal forduljon orvosához, mivel ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy órákon belül bekövetkező, súlyos, esetleg életveszélyes májkárosodás kialakulásának. Ha elfelejtette beadni gyermekének a szükséges adagot Adja be a szükséges adagot, amikor eszébe jut. 4 óránként egy adagnál többet ne adjon gyermekének. Ne adjon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. 4. Lehetséges mellékhatások Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A lehetséges mellékhatásokat azok gyakoriságával adjuk meg: Gyakori mellékhatások (100-ból 1-10 beteget érint) - fejfájás, szédülés, álmatlanság - vérnyomás emelkedése - hányinger, hányás - idegesség Ritka mellékhatások (10 000-ből 1-10 beteget érint). Amennyiben ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz! - hirtelen fellépő látásromlás, amit a kórosan magas szemnyomás okoz (úgynevezett akut zárt zugú glaukómás roham, amely főként zárt zugó glaukómás /zöldhályogban szenvedő/ betegeknél jeletkezhet) - felgyorsult, szabálytalan pulzus, szívdobogásérzés - allergiás reakciók (bőrkiütés, egyéb túlérzékenységi reakciók) - vizeletvisszatartás, vizelési nehézség (főként azoknál, akiknél a hólyagelvezetés akadályozott, például prosztatamegnagyobbodás esetén) - nehézlégzés - hasi diszkomfortérzés - csalánkiütés Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből kevesebb, mint 1 beteget érint). Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását és haladéktalanul forduljon orvoshoz! - mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció). - bőrön jelentkező túlérzékenységi rekaciók, bőrkiütések súlyosabb formája (súlyos esetben úgynevezett Stevens-Johnson szindróma) - tisztázatlan eredetű vérzés, amelyet a vérlemezkék száma csökkenése (trombocitopénia) okoz - hörgőgörcs (azon betegeknél, akik acetilszalicilsavra vagy más nem szteroid gyulladáscsökkentőkre érzékenyek) - májműködési zavar Ha gyermekénél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Ne adjon gyermekének a javasolt mennyiségnél több Coldrex Junior szirupot. 5. Hogyan kell a Coldrex Junior szirupot tárolni? A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó! Legfeljebb 25 °C-on tárolandó. Az üvegen feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a gyógyszert. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik. Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét. 6. A csomagolás tartalma és egyéb információk Mit tartalmaz a Coldrex Junior szirup Hatóanyag: 250 mg paracetamol, 100 mg gvajfenezin, és 5,125 mg fenilefrin-hidroklorid 10 ml-es dózisonként. Egyéb összetevők: Kristályosodó szorbit szirup, 96%-os etanol, glicerin, propilén-glikol, nátrium-ciklamát, aceszulfám-kálium, nátrium-citrát, citromsav-monohidrát, xantán gumi, köptető édesítőszer, \"sunset\" sárga (E 110), patent kék (E 131), tisztított víz. Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás Kb. 160 ml tiszta, világos borostyán színű folyadék mentol szaggal. 160 ml töltettérfogatú folyadék gyermek-biztos polipropilén kupakkal lezárt barna, borostyán színű üvegben. 1 üveg és egy mérőpohár dobozban.

Szeretném megvásárolni patikában, megkeresem a legközelebbi patikát:


Partner patikáink: logo BENU Gyógyszertár