Gyógyszerkereső

PARLAZIN 10 mg/ml belsőleges oldatos cseppek

PARLAZIN 10 mg/ml belsőleges oldatos cseppek

Hatóanyag:
cetirizine

ATC:
Cetirizine

Vénynélküli

- Normatív TB támogatás: igen
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Kiszerelés:
20 ml


Kedvezményes árak:

1137 Ft

935 Ft

Törzskönyvi szám: OGYI-T-8430/03
Gyártó: EGIS

( * : az ár tájékozatató jellegű. )

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Parlazin 10 mg/ml cseppek és milyen betegségek esetén alkalmazható
A Parlazin hatóanyaga a cetirizin-dihidroklorid.
A Parlazin egy allergia elleni gyógyszer.
A Parlazin felnőttek, valamint 2 éves és 2 év feletti életkorú gyermekek alábbi tüneteinek kezelésére javasolt:
- szezonális és egész éven át tartó allergiás nátha orr- és szemtüneteinek enyhítésére;
- krónikus csalánkiütés (krónikus idiopátiás urtikária) enyhítésére.
2. Tudnivalók a Parlazin 10 mg/ml cseppek alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Parlazin 10 mg/ml cseppeket
- ha allergiás a cetirizinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, vagy a hidroxizinre vagy piperazin-származékokra (más gyógyszerek igen hasonló hatóanyagaira);
- ha nagyon súlyos vesebetegsége van (10 ml/perc alatti kreatinin-klírensz értékkel járó súlyos veseelégtelenség).
Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Parlazin 10 mg/ml cseppek szedése előtt beszéljen kezelőorvosával:
- ha Ön vesebetegségben szenved
- ha vizelet-elakadási (vizeletretenció) problémái vannak (pl. gerincvelő problémák, prosztata vagy húgyhólyag problémák).
- ha Ön epilepsziában szenved, vagy görcsrohamok kialakulásának kockázata áll fenn Önnél,
Alkohol (egy pohár bornak megfelelő, 0,5 g/l véralkoholszintnek megfelelő mennyiségben) és a szokásos dózisokban alkalmazott cetirizin között nem észleltek olyan kölcsönhatásokat, amelyek képesek észrevehető hatást kifejteni. Mindazonáltal - mint valamennyi antihisztamin esetében -, ajánlatos az egyidejű alkoholfogyasztás kerülése.
Allergológiai bőrtesztek elvégzése előtt legalább 3 nappal abba kell hagyni a készítmény alkalmazását (más antihisztaminhoz hasonlóan) a tévesen negatív eredmény elkerülése végett.
Egyéb gyógyszerek és Parlazin 10 mg/ml cseppek
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A cetirizin tulajdonságainak köszönhetően nem várhatók kölcsönhatások más gyógyszerekkel.
A Parlazin 10 mg/ml cseppek egyidejű bevétele étellel és alkohollal
Az étkezés nem befolyásolja észrevehetően a cetirizin felszívódását.
Alkohol (egy pohár bornak megfelelő, 0,5 g/l véralkoholszintnek megfelelő mennyiségben) és a szokásos dózisokban alkalmazott cetirizin között nem észleltek olyan kölcsönhatásokat, amelyek képesek észrevehető hatást kifejteni. Mindazonáltal - mint valamennyi antihisztamin esetében -, ajánlatos az egyidejű alkoholfogyasztás kerülése.
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Mint minden más gyógyszer, a Parlazin alkalmazása is kerülendő terhességben. A szer véletlenszerű alkalmazása terhes nő esetében valószínűleg nem gyakorol semmilyen káros hatást a magzatra. Mindazonáltal a gyógyszer csak szükség esetén és orvosi javallatra alkalmazható.
A cetirizin bejut az anyatejbe. Ezért ne alkalmazza a Parlazint szoptatás ideje alatt, hacsak a kezelőorvosa úgy nem rendeli.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Klinikai vizsgálatok nem bizonyították, hogy a cetirizin ajánlott dózisban történő alkalmazása után csökkenne a figyelem, az éberség és a vezetési képességek.
Ha gépjárművet kíván vezetni, baleseti veszéllyel járó tevékenységet szándékozik végezni vagy gépeket szeretne kezelni, az ajánlott dózist ne lépje túl! Pontosan meg kell figyelnie, hogy hogyan reagál a gyógyszerre.
Ha Ön arra érzékeny beteg, az alkohol vagy más, központi idegrendszeri gátló hatású szer egyidejű alkalmazása tovább csökkentheti figyelmét és reakciókészségét.
A Parlazin 10 mg/ml cseppek parahidroxibenzoátot tartalmaz
A Parlazin 10 mg/ml cseppek készítmény parahidroxibenzoátot tartalmaz segédanyagként, mely (esetleg késleltetett) allergiás reakciókat okozhat.
3. Hogyan kell alkalmazni a Parlazin 10 mg/ml cseppeket?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Felnőttek:
10 mg - 20 csepp - naponta egyszer.
Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél
6 és 12 éves kor közötti gyermekek:
5 mg - 10 csepp - naponta kétszer.

2 és 6 éves kor közötti gyermekek:
2,5 mg - 5 csepp - naponta kétszer.
12 éves kor feletti serdülők:
10 mg - 20 csepp - naponta egyszer.

Közepesen súlyos vagy súlyos vesekárosodásban szenvedő betegek:
Ha Ön vesebetegségben szenved, kérje ki kezelőorvosa tanácsát.
A dózist kezelőorvosa határozza meg.
A kezelés időtartama:
A kezelés időtartama függ az Ön panaszainak típusától, fennállásának időtartamától és lefolyásától, és azt kezelőorvosa határozza meg.
Ha az előírtnál több Parlazin 10 mg/ml cseppet vett be
Keresse fel kezelőorvosát, ha úgy gondolja, hogy az előírtnál több Parlazint vett be.
Kezelőorvosa ezután dönteni fog arról, szükség van-e egyáltalán, és ha igen, milyen kezelésre.
Túladagolás esetén az alábbi mellékhatások léphetnek fel fokozott mértékben. A megfigyelt nemkívánatos hatások az alábbiak voltak: zavartság, hasmenés, szédülés, fáradtság, fejfájás, rossz közérzet, pupillatágulat, viszketés, nyugtalanság, nyugtató hatás, aluszékonyság, kábultság, kórosan gyors szívverés, remegés és vizeletretenció (akaratlagos vizeletürítés képességének hiánya).
Ha elfelejtette bevenni a Parlazin 10 mg/ml cseppeket
Igyekezzen bevenni mielőbb a kimaradt adagot. Ha már a következő adag bevétele esedékes, ne vegyen be dupla adagot, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, viszont a túladagolás veszélyének teszi ki magát.
Ha idő előtt abbahagyja a Parlazin 10 mg/ml cseppek alkalmazását
Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ha az alábbi mellékhatások bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer alkalmazását és azonnal forduljon orvoshoz:
- súlyos allergiás reakció, mely az arc vagy a torok duzzadását okozza (angioödéma),
- súlyos egész szervezetet érintő reakció (anafilaxiás sokk),
- öngyilkossági gondolatok (öngyilkossággal foglalkozó gondolatok vagy azzal kapcsolatos visszatérő gondolatok)
- emlékezetkiesés (amnesia), memóriazavar
- a húgyhólyag teljes kiürítésének képtelensége (vizeletretenció)
- ájulás
- görcsroham
Gyakori mellékhatások (10 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhat elő)
- aluszékonyság (szomnolencia)
- szédülés, fejfájás
- nátha (gyermekeknél), torokgyulladás,
- hasmenés (gyermekeknél), hányinger, szájszárazság
- fáradtság
- Nem gyakori mellékhatások (100 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhat elő)
- nyugtalanság
- kóros bőrérzékelés (paresztézia)
- hasi fájdalom, hasmenés,
- viszketés, bőrkiütés
- rendkívül nagy mértékű fáradtság (aszténia), rossz közérzet
Ritka mellékhatások (1000 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhat elő)
- allergiás reakciók,
- depresszió, hallucináció, agresszivitás, zavartság, álmatlanság
- görcsroham
- túlságosan gyors szívverés (tahikardia)
- kóros májműködés
- csalánkiütés (urtikária)
- vizenyő (ödéma)
- testsúlynövekedés
Nagyon ritka mellékhatások (10000 beteg közül legfeljebb 1esetben fordulhat elő)
- a vérlemezkék számának alacsony értéke (trombocitopénia)
- akaratlan, rendellenes izommozgások (tik, diszkinézia, disztónia), remegés
- ájulás,
- ízérzékelési zavar
- homályos látás, az alkalmazkodóképesség zavara (fókuszálási nehézség), a szemek akaratlan körkörös mozgása (okulogíria)
- súlyos allergiás reakció, mely az arc vagy a torok duzzadását okozza (angioödéma), súlyos egész szervezetet érintő reakció (anafilaxiás sokk), fix gyógyszerkiütés
- kóros vizeletürítés (ágybavizelés, fájdalom és/vagy vizeletürítési nehézség)
Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)
- étvágyfokozódás
- öngyilkossági gondolatok (öngyilkossággal foglalkozó gondolatok vagy azzal kapcsolatos visszatérő gondolatok)
- emlékezetkiesés (amnesia), memóriazavar
- forgó jellegű szédülés (vertigo)
- a húgyhólyag teljes kiürítésének képtelensége (vizeletretenció)
Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban..
5. Hogyan kell a Parlazin 10 mg/ml cseppeket tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A fénytől való védelem érdekében, az eredeti csomagolásban tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Ne szedje ezt a gyógyszert, ha a bomlás látható jeleit észleli.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Parlazin 10 mg/ml cseppek
- A készítmény hatóanyaga: 10 mg cetirizin-dihidroklorid (megfelel 8,42 mg cetirizinnek) milliliterenként.
- Egyéb összetevők, segédanyagok: propil-parahidroxibenzoát, tömény ecetsav, metil-parahidroxibenzoát, nátrium-acetát, szacharin-nátrium, glicerin (85%), propilénglikol, tisztított víz.
Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Tiszta, színtelen, szagtalan, édes, vizes oldat.
Kb. 20 ml oldat fehér PP műanyag garanciazáras, csavaros kupakkal és színtelen PE műanyag cseppentőbetéttel lezárt barna üvegbe töltve. 1x20 ml oldat üvegben és dobozban betegtájékoztatóval.

Kapcsolódó betegségek ( tüdő- és légúti megbetegedések, táplálkozási betegségek )

Szeretném megvásárolni patikában, megkeresem a legközelebbi patikát:


Partner patikáink: logo BENU Gyógyszertár

Hasonló gyógyszerek (hatóanyag és ár +/- 25%)

Új gyógyszer keresése

Kövesse a Házipatikát:

Humánmeteorológia

Humanmeterológia szolgaltatója

Fronthatás:
Nincs front

Maximum:
+22, +27 °C
Minimum:
+11, +16 °C

Hazánkban szerdán délelőtt sok napsütésre készülhetünk, csak kevés gomolyfelhő jelenik meg az égen.

Egészséget befolyásoló hatások:
közepes, erős

Részletes adatok és előrejelzés

Tekintse meg az időjárási frontokat!Térképezze fel a pollen adatokat!