Ők szegik meg leginkább a korlátozásokat

A kutatók szerint ezeknél az embereknél háromszor nagyobb az esély arra, hogy ellenszegülnek a megváltozott szabályoknak.

Egy friss tanulmány szerint azoknál, akik úgy vélik, hogy már átestek a koronavíruson, háromszor nagyobb az esély a korlátozások megszegésére - ugyanis azt gondolják, ők már túl vannak a betegségen, tehát védettek vele szemben. A tanulmányt a brit King's College London kutatói jegyzik, és április 20-22 közt készítették, amikor a briteknél a leginkább beszigorítottak: akkor például csak a legszükségesebb dolgok beszerzése végett hagyhatták el otthonaikat a britek.

Koronavírus: ezt tudjuk az újrafertőződésről Noha sokáig abban reménykedtünk, hogy a koronavírus ellen hosszú ideig tartó védettséget szerezhetünk, mára kiderült, hogy pár hónap elteltével már lehetséges az újrafertőződés. Kattintson a részletekért!

Már biztonságban érzik magukat

A kutatók online kaptak válaszokat a kérdéseikre: 6149 nagykorú, vagyis 18 év feletti férfi és nő töltötte ki és küldte vissza a tudósok által összeállított kérdőívet az interneten. Az eredményeket összegezve a szakemberek azt látták, hogy a válaszadók 24 százaléka hiszi azt magáról, hogy már túl van a koronavírus-fertőzésen - habár ez más tudományos írások becslései szerint a britek nagyjából 10 százalékára lehet csak igaz.

Azok közül, akik úgy gondolják, már átvészeltek egy koronavírus-fertőzést, 28 százalék ismerte be, hogy az első hullám során bevezetett korlátozó intézkedések ellenére találkozott barátaival, családjával. Azok közül viszont, akik úgy gondolják, még nem estek át a fertőzésen, mindössze kilenc százalék ismerte be, hogy akkortájt találkozott másokkal az otthonán kívül.

Kevésbé szabálykövető, aki úgy gondolja, már átesett a fertőzésen. Fotó: Getty Images
Kevésbé szabálykövető, aki úgy gondolja, már átesett a fertőzésen. Fotó: Getty Images

King's College London kutatói úgy vélik, az emberek összekeverik a koronavírus tüneteit a megfázásos és influenzás tünetekkel, ez pedig "hamis magabiztosságot ad" számukra, hogy találkozzanak másokkal, hiszen azt hiszik, védettek a betegséggel szemben - írja a Daily Mail .

De ha így is van, és valaki immunitást élvezne a koronavírussal szemben, a tudósok szerint ez csak rövid ideig lehet így - egy, a múlt hónapban publikált brit kutatás szerint az első megfertőződés után 6-12 hónap múlva újra el lehet kapni a betegséget, tehát nagyjából úgy működhet, mint a nátha vagy az influenza.

A tudósok a fent említett kutatás kapcsán beismerik továbbá, hogy az áprilisban gyűjtött adatok nem feltétlenül tükrözik az emberek jelenlegi attitűdjét. De fontosnak tartják, hogy ezekkel az eredményekkel is arra figyelmeztessék a lakosságot, hogy ne kövessék el újra azokat a hibákat, amiket az első hullám, illetve az akkor érvényes korlátozások idején.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra