Koronavírus: az orosz vakcinák is jók a mutációk ellen?

Az orosz elnök, Vlagyimir Putyin arra utasította a kormányt, hogy vizsgáltassa ki, a COVID-19 ellen kifejlesztett orosz vakcinák hatékonyak-e a koronavírus új változataival szemben.

Koronavírus: mennyit várjunk a mutációk elleni oltásra? Kattintson!

Felülvizsgálják az orosz koronavírus -vakcinákat, hogy kiderüljön, vajon mennyire hatékonyak az új mutánsokkal szemben. A felülvizsgálatnak ki kell terjednie arra is, hogy az oltóanyagokkal kapcsolatban szükség-e van-e további kutatásokra és a bejegyzési okmány módosítására. Az erről szóló jelentés elkészítésének határideje március 15-e, majd félévente revíziót kell végezni.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag
Így néz ki az orosz Szputnyik V doboza. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Jön a 3. orosz vakcina

Oroszországban eddig két, új típusú koronavírus elleni vakcinát jegyzetek be. Az első a Gamaleja Intézet által kifejlesztett Szputnyik V (hivatalos nevén Gam-COVID-Vac), amelyet már 27 országban engedélyeztek, a második pedig a Vektor Központ EpiVacCorona nevű oltóanyaga. Február végéig pedig - a várakozások szerint - egy harmadik oltóanyag belföldi bejegyzése is megtörténik majd. A Szputnyik V-t egyébként már Magyarországon is használják, és épp ma érkezett néhány adag a miskolci kórházba is.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag
Kovács Zsuzsanna szakgyógyszerész hűtőládába teszi a beérkezett vakcinát a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban. Fotó: MTI/Vajda János

A világ első tesztrendszere

Az orosz fogyasztóvédelmi felügyelet (Roszpotrebnadzor) az Interfax hírügynökség hétfői jelentése szerint bejegyeztette a világ első tesztrendszerét a koronavírus N501Y jelű, úgynevezett brit változatának kimutatására. A tájékoztatás értelmében a rendszer pontos, és kizárja az álpozitív eredmény lehetőségét. A Roszpotrebnadzor a honlapján azt állította, hogy ennek a technológiának az alapján a tudósok hozzákezdhetnek azoknak a reagenseknek a kifejlesztéséhez, amelyek segítségével a SARS-CoV-2 bármilyen mutációja beazonosítható.

Kutatók először találtak közvetlen bizonyítékot a klímaváltozás és a koronavírus terjedésének kapcsolatára. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra