Jégre ne menjen
Téli időszakban is eljön az ideje egy kis lazításnak, pihenésnek. Ilyenkor sok család felkerekedik és elindul téli üdülésre. De vajon mi legyen a kicsikkel?

Oda kell figyelni arra, hogy a magas hegyekben, a hófedte lankák közt olyan erős a napsütés, mint nyáron a vízpartnál. Ezért a szabadon levő arcocskákat fényvédő krémmel kell bekenni. Az erős fény a hóról visszaverődve nem csak a felnőttek, de gyerekek szemét is zavarhatja, jó ha erre is gondolunk. Az öltözködésre is oda kell figyelni, olyan ruhát kell a picikre adni, ami vízálló. Ennek persze nem feltétlenül kell síruhának lenni. Megteszi egy kényelmes vízhatlan overall. Ebben legyen akkor is, ha szánkózik, ha korcsolyázik, ha hógolyót gyúr, ha hóembert épít. A korcsolyázás örömeit is élvezhetik az apróságok, ha már biztosan állnak a lábukon. Egyedül ne engedjük a kisgyermeket a jégre! Vigyázzunk, mert az egyensúlyérzéke még nem tökéletes. Az óvatosság azért is különösen fontos, mert a gyorsan korcsolyázók a hirtelen útjukba kerülő kicsiket nem biztos, hogy ki tudják kerülni.
A hidegben arra is oda kell figyelni, mikor vihetjük ki az apróságokat. A kemény mínuszokban a csecsemővel maradjunk a szobában, a nulla fok körüli hőmérséklet a legideálisabb a sétákra. Mínusz öt fok alatt már nagyon hideg van, a kisgyerekkel csak rövid ideig legyünk a szabadban. Előfordul, hogy a nagy hidegben a kicsik arcát, kezét megcsípi a fagy. Ilyenkor olyan lesz a bőre, mintha megégette volna. Piros folt keletkezik, ami a melegben is megmarad. Napok alatt múlik el.
Figyeljünk az öltöztetésre! A kézre meleg kesztyűt, lehetőleg egyujjasat, a lábra meleg csizmát, cipőt adjunk. Ha jár a gyerek, már olyan legyen a cipő, ami nem ázik be. Se a kesztyű, se a csizma ne legyen szűk.
A téli kirándulások, a friss levegő, az aktívabb mozgás kifárasztja a gyermeket. Ilyenkor általában többet és mélyebben alszik, mint máskor.
Értékelje a cikket!