Ha elutazunk, ezért betegszünk meg

Biztosan sokan tapasztalták már, hogy nyaralás, utazás közben viszonylag sokszor lesznek betegek. Leggyakrabban valamilyen felső légúti nyavalyát kapnak el. De mi ennek az oka, és mit lehet tenni ellene?

A repterek és a pályaudvarok kedveznek a vírusok terjedésének

A tömegközlekedés a fertőzések, vírusok melegágya, hiszen sok ember zsúfolódik össze kis helyen, néha igencsak hosszú időre. A repülőkön ugyan szűrik a levegőt, de mivel másokhoz nagyon közel ülünk, és egy köhögés vagy tüsszentés kórokozók tízezreit engedheti szabadon, a megfertőződés esélyeit így is megnöveljük az utazással.

Ezért is különösen fontos, hogy ha influenzaszezonban utazunk, oltassuk be magunkat, illetve mindig legyen nálunk pár alapgyógyszer, láz- és fájdalomcsillapító, hogy megérkezés után ne kelljen azonnal gyógyszertárat keresnünk. Mossunk kezet olyan gyakran, ahogyan csak tudunk, és legyen nálunk kézfertőtlenítő is, ha erre nincsen lehetőség.

Idegen országok, idegen betegségek

A betegségeket könnyű alábecsülni - ami az egyik országban vagy földrészen hétköznapinak vagy gyakorinak számít, egy külföldinek még lehet nagyon is komoly. Éppen ezért indulás előtt tájékozódjunk arról, hogy ilyen téren mire számíthatunk, mire kell felkészülnünk. Beszéljünk a helyszínen élő ismerőssel, ha van ilyen, illetve menjünk orvoshoz, és tájékozódjunk a kötelező és ajánlott oltásokról is.

Utazás közben könnyebben megfertőződhetünk
Utazás közben könnyebben megfertőződhetünk

A csapvíz is veszélyes lehet

Bizonyos helyeken fertőzött lehet a csapból folyó víz, amelyet ha megiszunk, csúnya gyomorfertőzéseket , hányással és hasmenéssel járó betegségeket kaphatunk el. Érdeklődjünk előre, hogy utazásunk helyszínén mennyire biztonságos a csapvíz fogyasztása, és ha nem az, akkor igyunk mindig palackozottat. Legyenek nálunk hányingerre, hasmenésre való gyógyszerek, és ha a tüneteink három nap után sem szűnnek, belázasodunk, vagy vért találunk a székletünkben, akkor haladéktalanul forduljunk orvoshoz.

Top 10: a legveszélyesebb vírusok a világon Tudjuk jól, hogy léteznek mikroszkopikus lények vagy legalábbis organizmusok, amelyek talán nem is nevezhetőek élőnek (mint ahogyan ez a vírusok esetében vita tárgya), amelyek képesek elvenni az életünket azért, hogy fennmaradhassanak, szaporodhassanak. Vajon melyek a legvadabb ellenségeink?

A stressz és a kimerültség is árthat

Egy hosszú, esetleg több átszállást igénylő utazás nagyon fárasztó és stresszes tud lenni, és nincs jó hatással sem a hormon-, sem az immunrendszerünkre. Ilyenkor gyengébbek és óvatlanabbak, kevésbé körültekintőek vagyunk. A legtöbb, amit tehetünk, hogy igyekszünk minél részletesebben megtervezni az utat, és még otthon, csomagolásnál felkészülni minden eshetőségre.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt az ország keleti harmadában még több lehet a felhő, majd ott is gomolyosodik a felhőzet. Másutt gomolyfelhős, napos időre számíthatunk. Elszórtan várhatók záporok, jégdara záporok, elsősorban a Duna-Tisza közén zivatar kialakulása sem kizárt. Az északi szél nagy területen megélénkül, a Bodrogközben és a Bakonyban, valamint záporok, zivatarok környezetében erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 16 fok között alakul. Az előrejelzések szerint a szerdai napot kettős fronthatás dominálja majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra