Ezért betegszünk meg, ha elutazunk

Biztosan sokan tapasztalták már, hogy utazás során vagy után megbetegedtek. A jelenség egyáltalán nem ritka, így nem árt, ha tisztában vagyunk az okaival.

A repterek, pályaudvarok a vírusok olvasztótégelyei

A tömegközlekedés, illetve a tömegközlekedést használó rengeteg ember különféle baktériumokat és vírusokat is hordoz. A repülőkön, bár a levegőt megszűrik, mégis olyan sok emberrel vagyunk órákon át összezárva egy szűk légtérben, hogy ha valaki köhög vagy tüsszent, akkor nagyon könnyen megfertőzhet másokat. Nem véletlenül szokták javasolni az őszi, illetve téli szezonban, hogy ha valaki hosszabb utazásra készül, oltassa be magát influenza ellen. Szintén fontos, hogy amilyen gyakran csak lehet, mossunk kezet alaposan, vagy használjunk kézfertőtlenítőt.

reptér
A reptereken könnyedén szedhetünk össze vírusokat (Fotó: 123rf)

Az ismeretlen országok ismeretlen betegségeket is jelentenek

Ennek az állításnak a jelentőségét könnyű alábecsülni, pedig mindenkinek számolnia kell vele, aki más földrészre utazik. Éppen ezért, különösen ha valami egzotikus tájra utazunk, alaposan nézzünk utána, milyen betegségek gyakoriak arrafelé, vagy hogy iható-e a csapvíz, és soha ne mulasszuk el beadatni a javasolt oltásokat sem.

Ha utazni készülődünk, felvetődik a kérdés: milyen gyógyszereket vigyünk magukkal? Korábbi cikkünkben erre a kérdésre válaszoltunk!

Szennyezett lehet a csapvíz

Ahogyan az előbb is említettük, fontos tájékozódni a csapvíz minőségéről, akárhová utazunk is, mivel már egy pohárnyitól is olyan súlyos hányással és hasmenéssel járó betegségeket kaphatunk el, amelyek az egész utazásunkat tönkretehetik, rosszabb esetben pedig kórházba is kerülhetünk tőlük. Ha nem tudunk megnyugtató információkat szerezni, akkor mindenképpen maradjunk a palackozott víznél, és ha hasmenésünk három napnál tovább tart, lázasak vagyunk vagy vért találunk a székletünkben, azonnal forduljunk orvoshoz.

Az utazás miatt elfelejthetjük bevenni a gyógyszereinket

Ha felborul megszokott napi rutinunk, akkor könnyen előfordulhat, hogy elfelejtkezünk arról, hogy be kellene vennünk a gyógyszerünket. Vannak orvosságok, amelyek hatékonyságát nagyban befolyásolja, hogy a szokott időben juttatjuk-e be őket a szervezetünkbe. A fontosakat mindig tartsuk a kézipoggyászunkban, és állítsunk be emlékeztetőt a telefonunkon a bevételükhöz!

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Az átmenetileg megnövekvő gomoly- és fátyolfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, helyenként erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 25 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra