Szerveinknek és sejtjeinknek is van nemük
Londoni kutatók szerint szerveink egyaránt lehetnek hím- és nőneműek. Az Imperial College London szakértői a Nature szaklapban publikálták eredményeiket, szerintük ez a jelenség is állhat amögött, hogy egyes férfiaknak és nőknek más jellegű gyógymódok lehetnek szükségesek.
Másképp hat a nők és a férfiak bélrendszerére a diéta
A férfiak és a nők bélrendszerében élő mikrobák másképp reagálnak az étrendi változásokra. Texasi kutatók azt is kimutatták, hogy az egereknél nincs ekkora különbség, ezért a jövőben nem feltétlenül egereken kell kikísérletezni az újfajta diétás orvosi terápiákat. Kattintson!
Azt már korábban is tudtuk, hogy a gerincesek nemi szervei átalakíthatók: az egerek petefészek- és heresejtjei könnyen átalakulhatnak egy egyszerű genetikai beavatkozás hatására. Ebből arra következtethetünk, hogy a nemi szervek sejtjei folyamatosan kapják az információt a szervezetből, hogy milyen nemük van.

A kutatók szerint sejtjeinknek is külön nemük van
Az azonban már meglepő lehet, hogy az olyan szervekben, amelyek mindkét nemnél megtalálhatóak - például a béljáratban - a nemi különbségek megmaradnak, ez pedig nem hormonok vagy az egyedfejlődés hatására alakul ki így.
Miguel-Aliaga és társai úgy vélik: olyan nemváltó mechanizmust találtak, amely több szervünkben, szövetünkben és sejtünkben munkálkodik, mint azt korábban gondoltuk volna - konkrétan a vizsgált legyek minden egyes sejtjének külön szexuális identitása van. Ez pedig nem csupán a legyekre, hanem az emberi szervezetre is ugyanúgy igaz lehet. A kutatócsoport három olyan gént fedezett fel a legyek béljáratában, amelyek nagy szerepet játszanak ezen folyamatban, most azt kutatják, hogy ezek a szervezet más szerveiben megtalálhatóak-e, illetve vannak-e hasonló működésű gének máshol a legyek szervezetében. Ez a kutatás már csak azért is izgalmas, mert ezen három génnek az emberi szervezetben is megvannak a hasonló működésű hasonmásaik.
Forrás: Science Daily