Még sosem volt ilyen meleg az október

Az idei október volt a legmelegebb 1880, vagyis az időjárási statisztikák készítése óta.

Az év első tíz hónapjában mért átlaghőmérséklet is minden korábbi értéket felülmúl, így valószínűsíthető, hogy a 2014-es év lesz az eddigi legmelegebb - közölte az Amerikai Óceáni és Légköri Intézet.

Az intézet szerint októberben az átlaghőmérséklet 0,74 fokkal volt magasabb a 20. században mért 14 fokos októberi átlagnál. A rekord elsősorban a tengervizek magas felszíni hőmérsékletének tudható be, de szárazföldön is nagy volt a meleg.

A déli féltekén, főként Latin-Amerika déli vidékén, valamint Nyugat- és Dél-Ausztrália nagy részén rekordhőmérsékleteket mértek októberben . Az északi féltekén Európa déli részén, az Egyesült Államok nyugati partvidékén és az orosz Távol-Keleten mértek rekordokat. Szibéria középső részén viszont az átlaghőmérsékletnél 4-5 fokkal alacsonyabb értékeket jegyeztek fel.

Nem mindenki örül a meleg ősznek - ők igen!

Az október egyébként sorozatban a harmadik, az elmúlt hatból pedig az ötödik hónap volt, amely átlaghőmérsékleti rekordot döntött.

Az óceánok felszínének hőmérséklete 2014 októberében az év tizedik hónapjában valaha tapasztalt legmagasabb érték volt, és 0,62 fokkal haladta meg a 20. századi átlaghőmérsékletet, a 15,9 fokot. A tengerek átlaghőmérséklete május óta egyfolytában meghaladta a korábbi rekordokat.

Az időjárás-jelentéshez ma már hozzátartozik a várható fronthatásokról szóló híradás is. Honnan veszik a szakemberek az időjárás és az élettani hatásai közötti összefüggéseket? A részletekért kattintson! Az év első tíz hónapjának átlag hőmérséklete 0,68 fokkal volt magasabb a 20. században mért 14,1 foknál, és szintén rekordot döntött a feljegyzésekben.

A rekord hőmérsékleteket úgy mérték, hogy nem következett be El Nino néven ismert, a Csendes-óceán felől érkező, 5-7 évente ismétlődő meleg áramlat, amely jelentősen befolyásolja a Föld éghajlatát.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra