Az egyre jobb minőségű implantátumok alkalmazásával mind rövidebb kezelési és gyógyulási idők érhetők el, és most megjelentek a biológiailag lebomló verzióik is.
A gyógyszereket hatékonyan lehet használni számos egészségügyi területen, de a mellékhatások mindig aggodalomra adnak okot. A hatóanyag mentes technológiák így népszerű kutatási területté váltak, az implantátumok pedig az egyik legígéretesebb tanulmányi területet jelentik a kutatók számára.
Az
implantátumok egyik legnépszerűbb alkalmazási területe a
műtéti hegek gyorsabb gyógyulásának elősegítése. A könnyebb gyógyulás haszna azonban kérdésessé válik, ha újra fel kell nyitni a beteget az implantátum kivétele érdekében. Norvég kutatók
megtalálták a megoldást: kifejlesztettek egy
magnézium áramkört, amely képes energia átadására, de idővel lebontják a testnedvek. A kutatás segítségével
a betegek gyorsabban gyógyulnak, nem kell kioperálni a testükben elhelyezett implantátumot. Ráadásul ez egy környezetbarát megoldás, mivel kiküszöböli a veszélyes biológiai hulladéknak minősülő áramkörök felhalmozását.
A szilikonmellek legújabb generációját fejlesztik kutatók. De mi közük hozzá a pókoknak?
Kattintson ide, és megtudja!
A fejlett védelmi kutatásokért felelős amerikai kormányügynökség, a
DARPA eszköze az ElectRx viszonyt az idegrendszerrel lép kapcsolatba, s neuromodulációt használ, hogy megcélozza az idegsejtek egy kis csoportját, s ezen keresztül az
idegrendszer nagy területeire gyakorolhasson hatást. Ez azt jelenti, hogy az implantátum figyelni tudja a beteg egészségi állapotát egy zárt hurkú áramkör segítségével. Ha egy szerv nem működik megfelelően, az implantátum a szükséges mértékben stimulálja az idegeket, hogy a rendszer vagy szerv visszanyerje normális működését.

Az új kutatási eredmény segíthet a gyorsabb gyógyulásban
A DARPA ezt a programot arra is használja, hogy segítse a neurológiai folyamatok és azok szerepének megértést az egészségben. Ez része az amerikai kormány BRAIN (Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies - agykutatás fejlett innovatív idegtechnológiával.) kezdeményezésének. A DARPA két műszaki terület feltérképezését tervezi. Az egyik, hogy
rendszerben értsük meg a szervezet idegrendszeri funkcióit, ehhez fel kell térképezni az
idegeket, amelyek felügyelik a szervezetet és hatást gyakorolnak rá. A másik az, hogy kidolgozzanak non-invazív megoldásokat, amelyek kölcsönhatásba lépnek ezzel a neurológiai térképpel.
Forrás:
www.msn.com