A hangulatjelek így hatnak a szókincsünkre

Több kutatás is bizonyítja, hogy a tizenéves generációnak kisebb a szókincse érzelmei kifejezésére.

A különböző hangulatjelek használata miatt a szóhasználat háttérbe szorult, így sokan szóban, szemtől szemben nem tudják kifejezni hangulatukat, érzelmeiket - mondta Kalamár Hajnalka pszichológus az M1 aktuális csatorna műsorában. Kiemelte, hogy a chatelés nem tud helyettesíteni egy igazi "jóízű" személyes beszélgetést.

A chat közben használt hangulatjelek háttérbe szorítják a szóhasználatot
A chat közben használt hangulatjelek háttérbe szorítják a szóhasználatot

Ezzel együtt a szakember szerint azt sem jó kimondani, hogy a technika, az internet "szétválaszt, tönkreteszi az emberi kapcsolatokat", mert ez a technika össze is tud kötni.

Miért beszélünk álmunkban? Az alvás közbeni beszéd számos betegség, állapot tünete lehet, néhány közülük meglehetősen súlyos. Ezek közé tartozik például az alvási apnoé, az alvás közbeni önkéntelen viselkedés, valamint a REM viselkedési zavar nevű kórkép, amelynél az érintett a valóságban is eljátssza az álmait. Gyakran beszélhetnek álmukban a lázas betegek, a depressziósok, a komoly stressz vagy alváshiány miatt szenvedők, és az alvás közbeni beszédet okozhatja a kábítószer-, alkohol- vagy gyógyszerfogyasztás is. Az esetek nagy részében az éjjeli monológ teljesen ártalmatlan jelenség. Érdemes azonban szakorvoshoz fordulni vele, ha zavaróan hat a saját alvásunkra vagy éppen a párunk, családtagjaink pihenését zavarja. Az alvás közbeni beszédről bővebben olvashat ide kattintva !

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra