Így hat a DNS a szexuális életre

Ugyan nem a DNS-ünk határozza meg, mikor veszítjük el szüzességünket, de a legújabb kutatások szerint komolyabb szerepet játszik a dologban, mint eddig gondoltuk.

Egy tanulmány szerint ugyanis az emberi genomban 38 olyan terület található, amelynek köze van ahhoz, mikor kezdjük az aktív szexet . Ezek a pontok több génre is hatással vannak, többek között olyanokra is, amelyek a pubertás időzítését vagy a kockázatvállalási szokásokat szabályozzák.

A Nature Genetics magazinban megjelent tanulmány szerint ezek a DNS-variánsok felelősek negyedrészben azért, hogy mikor veszíti el az ember a szüzességét. A maradékért a környezeti és kulturális hatások illetve az egyéni döntés felel.

Génjeinknek szerepe van abban, mikor kezdünk aktív szexuális életet

A kutatók egy 125 ezer ember alkotta mintát tanulmányoztak. A 40 és 69 év közötti felnőttek vérmintáját elemezve arra is választ kaptak, mikor vesztették el az alanyok szüzességüket . A középérték egyébként 18 éves kor volt.

Noha az első alkalomra szinte minden ember tökéletesen emlékszik, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen színben. Azok a fiatalok, akik manapság veszítik el a szüzességüket, sokkal szívesebben emlékeznek az első aktusra, mint a 30 évvel ezelőtti első szexelők. Részletek! A felfedezett 38 variánsból 33 férfiaknál és nőknél egyaránt, igaz különböző mértékben volt megtalálható, négy csak a férfiak esetében, míg egy csak a nőknél.

Ezután a kutatók ugyanezeket a variánsokat keresték egy nagyobb adatbázisban ahol ugyan a szüzesség elvesztését nem tudták pontosan, de azt igen, hogy mikor született az első gyermekük, s a két esemény szoros genetikai összefüggést mutat. Az eredmények igazolták az első felmérést.

Most, hogy kiderült, a genetikának is komoly szerepe van a szüzesség elvesztésében, a szakértők megfelelőbb programokat dolgozhatnak ki a fiatalok felvilágosítására, ami hosszabb távon kevesebb nem kívánt terhességet és nemi úton terjedő betegséget jelent.

Forrás: sci-tech-today.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra