A fájdalom a nőkben csökkenti a nemi vágyat
Férfiakban viszont nemA kanadai McGill és Concordia Egyetemek közös kutatása kimutatta, hogy a fájdalom nagyobb mértékben befolyásolja a nők nemi vágyát, mint a férfiakét.
A mostani kísérletben az egereket egy olyan pároztató ketrecbe helyezték, amely egy nyílásokkal ellátott fallal volt elválasztva. Ezek a nyílások túlságosan kicsik voltak ahhoz, hogy a hím átbújhasson rajtuk, ezért a nőstény döntött arról, hogy akar-e időt tölteni hím partnerével, és ha igen, mennyi ideig. A kutatók kimutatták, hogy a gyulladás okozta fájdalmat tapasztaló nőstények kevesebb időt töltöttek hím partnerükkel, ami azt jelentette, hogy kevesebb szexuális viselkedés történt.
A kutatók ezt követően egy olyan pároztató ketrecbe helyezte az egereket, ahol a hímeknek szabad hozzáférése volt a tüzelő nőstényekhez. Amikor a hímek ugyanazt a gyulladás okozta fájdalmat tapasztalták, amit a nőstények, ez nem befolyásolta a szexuális viselkedésüket.

A fájdalom a nőkben csökkenti a nemi vágyat (Fotó: Europress)
Jeffrey Mogil, a tanulmány társszerzője így nyilatkozott az eredményekről:
"A korábbi kutatásokból tudjuk, hogy a nők nemi vágya sokkal jobban függ a kontextustól, mint a férfiaké, azt azonban eddig nem tudtuk, hogy ezt biológiai vagy szocio-kulturális tényezők, például a neveltetés vagy a média okozzák-e. Kísérletünk, amely azt mutatja, hogy a nőstény egerek nemi vágyát gátolja a fájdalom, arra utal, hogy az emberekben ennek a hatásnak nem csupán szocio-kulturális, hanem evolúciós biológiai magyarázata lehet."