Ők lettek idén az Aranyanyuk

Több mint 250 jelöltből választotta ki a zsűri és a közönség azt a hat díjazottat, aki idén átvehette a Richter Aranyanyu díjat, és a vele járó pénzjutalmat.

Gyerekgyógyász, gyerekpszichiáter, kórházpedagógus, óvónő, gyógytestnevelő és gyógytornász - nők, akik fontos, segítő szakmákban végzik munkájukat, és akik áldozatvállalásuk elismeréseként november 22-én a budapesti Károlyi-Csekonics-rezidencián vehették át a Richter Aranyanyu Díját jelképező szobrocskát és a vele járó 200 ezer forintot.

A Magyarországon egyedülálló kezdeményezés célja a nők társadalmi megbecsülésének és önbecsülésének növelése. Olyan nőket díjaznak, akiknek munkája nélkülözhetetlen, és megérdemlik, hogy sikereik országos nyilvánosságot is kapjanak. "Életörömet sugároznak, jövőképet nyújtanak és fáradhatatlanok; ők az Richter Aranyanyu Díj megálmodója. Idén több mint 250 jelölés érkezett, amelyekből később kiválasztották azt a remek 12 nőt és történetet, amelyekre a közönség is szavazhatott.

Végül 43 ezer közönségszavazattal és a hattagú zsűri döntése alapján született meg az eredmény.

Remény és jövőkép az egész családnak

A pedagógus kategória idei zsűridíjazottja Debre Istvánné, óvónő, aki 20 éve vezeti azt az általa létrehozott csepeli baptista óvodát, ahol a nehezebb helyzetben lévő roma gyerekek intenzív fejlesztése zajlik olyan komplex módon, hogy a szüleiket is bevonják az együttműködésbe. A kategória közönségdíjasa a vecsési Tóthné Almássy Mónika, kórházpedagógus lett, akire több mint 4000 szavazat érkezett. Az iskolából hosszabb időre kimaradni kényszerülő gyerekek tanulásának támogatása nélkülözhetetlen feladat, ráadásul életmentő lehet a betegséggel folytatott küzdelemben.

A díjazottak

Visszaadni a hitet és az életkedvet

Az egészségügyi szakdolgozó kategóriában az idén a zsűri Szabolcs Judit szigetmonostori gyógytornászt díjazta, aki édesanyja korai betegsége okán döntött pályája mellett. Judit a hozzá forduló gyerekek szüleinek terápiáját is feladatának tartja. Különös érzékenységre és példaértékű humanista attitűdre vall, hogy egy fogyatékossággal született, ma már paralimpikon úszó kislány örökbefogadását is segítette. A közönségdíjas Fóton él és szintén gyógytornász - Pektor Gabriellára jelölői szerint leginkább a "tanító gyógytestnevelő" bemutatás illik: több mint húsz éve segíti rákos gyerekek testi-lelki rehabilitációját. Gabriella kidolgozója egy speciális mozgásprogramnak.

Orvosnők: bátran, érzékenyen, életvidáman

A 2013-as Richter Aranyanyu Díj győzteséül orvos kategóriában a zsűri a budapesti dr. Máttyus Anna gyermekpszichiátert választotta, aki maga is 7 gyermek édesanyja. A doktornő szemlélete és tevékenysége nagyban hozzájárul a pszichiátriai problémákkal kapcsolatos társadalmi előítéletek megszüntetéséhez. A kategória közönségdíjasa a szintén budapesti dr. Kelen Kata gyermekgyógyász, aki szakmai hitelessége mellett a bátor és életvidám kommunikációjával győzhette meg a szavazókat, több mint 6000 voksot begyűjtve. A vesetranszplantáción áteső gyerekek és családjaik olyan komoly pszichés vezetést is igényelnek, amelyben a fiatal doktornő partnerként és egyben barátként is jelen van.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra