Beteg a családban? Így fertőtlenítsünk!
Előzzük meg a további problémákat!Betegség - legyen enyhe vagy éppen súlyosabb - bármelyik családban előfordulhat, és annak érdekében, hogy a későbbi gondokat, akár további fertőzéseket megelőzzük, érdemes minél alaposabban kitakarítani. Ehhez adunk néhány ötletet.

Takarítás vegyszerek nélkül
Szerencsére nemcsak úgy varázsolhatjuk ragyogóan tisztává az otthonunkat, hogy ehhez vegyszereket használunk. A természetes módszerek hatékonyak, az áruk is kedvezőbb, és a saját egészségünket és a környezetünket is kímélik. Mit használjunk?
A ruhánkon, illetve egyéb textíliákon is megtapadhatnak a kórokozók, de ezek közül nem mindegyiket mossuk rendszeresen. A ruhák, ágyneműk és törülközők cseréje természetes (bár ha beteg van a családban, érdemesebb ezeket nhány naponta kimosni), ugyanakkor a függönyökről és ágytakarókról hajlamosak lehetünk elfeledkezni. A megfelelő tisztító és fertőtlenítő hatás érdekében mossunk magasabb hőfokon vagy alkalmazzunk fertőtlenítő hatású mosószer-adalékot
A fürdőszoba meleg és nyirkos klímája nemcsak a penészgombák szaporodásának kedvez, de a különböző baktériumoknak és vírusoknak is. A 'legfertőzöttebb" helyek egyike a mosdókagyló, a vizsgálatok szerint ezeknek 98 százalékán találhatóak meg kórokozók. Szintén rendkívül fertőzöttek lehetnek a zuhanyfüggönyök és a fürdőszobai szőnyegek is. A mosdókagylót és a csaptelepeket naponta többször is töröljük át fertőtlenítő hatású tisztítószerrel, a zuhanyfüggönyt, fürdőszobai szőnyeget pedig legalább akkor mossuk ki, ha beteg volt valaki a családból.

Ha beteg van a családban, érdemes sűrűbben mosni
Fertőzések, járványok idején, például influenzaszezonban érdemes megvizsgálni, hogy melyek azok az érintkezési pontok, melyeket minden családtag naponta többször is megfog, és amelyeken megtelepedhetnek a kórokozók. Ezek minden családban mások lehetnek, de általában a kilincseket, villanykapcsolókat, lépcsőkorlátokat, termosztátokat tekinthetjük ezeknek. Naponta kétszer töröljük ár ezeket fertőtlenítővel.
A kisgyermekek különösen fogékonyak a fertőzésekre, és sajnos könnyen előfordulhat, hogy éppen azoktól a tárgyaktól fertőződnek vissza , melyek megnyugtatják őket, és közvetetten segítik a gyógyulásukat. Ne felejtsük el rendszeresen tisztítani, cserélni, fertőtleníteni a plüssjátékokat, a szundikendőket, kedvenc takarókat és cumikat. A kisbabáknál a rágókák és műanyag játékok rendszeres tisztítása is elengedhetetlen.
A takarítás és rendszeres kézmosás mellett a rendszeres szellőztetésnek is nagyon nagy szerepe van abban, hogy a fertőzéseket, illetve felülfertőződéseket elkerüljük. A levegőben rengeteg kórokozó lehet, ráadásul a zárt helyek levegőjére egyedi baktériumflóra lehet a jellemző. A szellőztetéssel megbonthatjuk ennek egyensúlyát, és megakadályozhatjuk, hogy a kórokozók elszaporodjanak.
Értékelje a cikket!