Kérdések és válaszok
Hólyaghurut:

Egy éven belül már a hatodik antibiotikum kúrát csinálom krónikus hólyaghurut miatt. Ha minden igaz, nem lesz szükségem többre, mert nemrég kitenyésztettük a baktériumot és végre célzottan kezelnek. Igyekszem tartani a Candida-diétát, szedek étrend-kiegészítőket, de ezzel együtt korpásodik a hajam, és a lábamon meg az arcomon is észrevettem gombás tüneteket. Mit tegyek? Lehet, hogy szisztémás gombás fertőzésem van?

A HáziPatika.com szakértőjének válasza hólyaghurut témában:

Az ismételt antibiotikum kúrák leggyakoribb gombás szövődménye a hüvelyi gombás gyulladás, amely a normális hüvelyi baktériumok elpusztulása miatt bekövetkező egyensúlyzavar a hüvely flórájában. A hajas fejbőr korpás gyulladása rendszerint hajlamon alapul, mely inkább a visszatérő betegség okozta szervezeti terheléssel hozható kapcsolatba, és rendszerint gyakoribb hajmosással és megfelelő samponnal remekül egyensúlyban tartható. Szisztémás gombás fertőzésről biztosan nincs szó, a leírt tünetek inkább seborrhoeának felelnek meg, amelyben a speciális -nem Candida- gombák felszaporodása másodlagos.

antibiotikumgombakrónikus hólyaghuruthüvelyi gombás gyulladás

Cikkek