Rubint Réka: nem kell látni, honnan jött a péksütemény
Ma már egy nőnek nemcsak azon kell gondolkodnia, hogy miből és mit tesz a család asztalára, hanem azon is, hogy az étel egészséges-e, mennyi benne a szénhidrát, a glutén, a laktóz. Valóban a nők lettek a család egészségének őrzői? S ha ez így van, milyen praktikákkal tudjuk magunkat és családtagjainkat is rávenni a szükséges életmódváltásra? - Rubint Rékát kérdeztük.

Milyen a kiegyensúlyozott női étrend?
Mikor van a legjobb idő szénhidrátot, fehérjét és zsiradékot enni? Mekkorának kellene lennie egy adagnak? Mi a napi mennyiség mértékadó meghatározása? Ha bölcsen választunk, akkor egészségesen étkezhetünk a nap bármely szakában. Kattintson!
Rubint Réka nőként, anyaként, edzőként is fontosnak tartja a példamutató egészséges életvezetést
"A mai rohanó világban nagyon nehéz megoldani azt, hogy valaki két-háromfelé főzzön. Sokan előre lemondanak arról, hogy maguknak diétás vagy fogyókúrás kosztot készítsenek, mivel a családtagok étkezési szokását megváltoztatni lehetetlen vállalkozásnak tűnik. A másik, sajnos egyre gyakoribb kérdés az aggódó anyukáktól érkezik: hogyan fogyasszák le a gyereket. Sajnos egyre több a túlsúlyos vagy elhízott gyerek, a szülők pedig tanácstalanok, ha egy gyerek hozzászokott valamilyen étrendhez, nehéz az új ízeket elfogadtatni, vagy a mozgást beépíteni a napirendbe" - összegzi a hozzá fordulók leggyakoribb problémáit Réka.
A nők magukkal kapcsolatban természetesen a fogyás, alakformálás kapcsán kérdeznek a legtöbbet illetve a táplálkozás megváltoztatásában "bevethető" trükkökről faggatják. Lássuk, mit tanácsol nekik.
Rubint Réka tanácsai nőknek egészséges életmód kialakítására
FogyásFontos, hogy a kitűzött cél elérhető, reális legyen. Ne arról ábrándozzunk, hogy fél év múlva bombázó modellek leszünk, mert ha nem sikerül elérni, nem lesz sikerélményünk. Határozzuk el, hogy pl. három hónap múlva bele szeretnénk férni az egy számmal kisebb nadrágunkba. Még az is előfordulhat, hogy ezt a célt már egy hónap alatt is elérjük, ami sikerélményt ad és további eredményekre ösztönöz.
Sport
Soha ne engedjük, hogy bárki is megmondja nekünk, hogy mit sportoljunk! Sokan mennek el személy edzőhöz és kérdezik meg, hogy mit is kellene sportolniuk, de ez fordítva működik: mondjuk meg mi, hogy mennyi időnk van a sportra, s hogy milyen mozgáshoz van kedvünk? A legfontosabb az, hogy a mozgás lelkileg is feltöltsön, hiszen a szabadidőnkből vesszük el az időt a sportolásra és ez az idő rólunk kell, hogy szóljon. Mindegy mi az, zumba, futás, vagy egy otthoni torna, a lényeg, hogy jól érezzük magunkat közben és ne egy vezeklés legyen. Ha közben kikapcsolunk, akkor saját magunk fogjuk beiktatni a következő és a következő napra is, mert érezni fogjuk, hogy ez mindig csak ad, ettől sokkal jobban érezzük magunkat, sokkal éberebbek, energikusabbak vagyunk.
Táplálkozás
A táplálkozási szokásainkat alakítsuk át, legyen benne tudatosság, ahogy a napi rutinban is: felkelünk, fogat mosunk, felöltözünk, úgy a táplálkozásban is figyeljünk arra, mit viszünk be. Kerüljük a finomított szénhidrátokat, a gyors-, vagy gyorsan elérhető ételeket, együnk minél több zöldséget-gyümölcsöt nyersen. Ha találtunk egy szimpatikus diétát, vigyük magunkkal az ennivalót, így elejét vehetjük annak, hogy az egész napos éhezés után beessünk az első boltba és bármivel-valamivel csillapítsuk az éhséget.
Otthon dobozoljunk!
Ha eldöntöttük, hogy lecseréljük a hizlaló alapanyagokat, dobozoljunk! A családnak nem kell látni, hogy milyen zacskóból kerül ki a liszt, a cukor vagy honnan jött a péksütemény, a zsemlemorzsa. Az alapanyagokat tegyük dobozokba, szó nélkül főzzünk abból. Higgyük el, hogy így már nagyon sokan átszoktatták párjukat, gyereküket a csökkentett szénhidráttartalmú alapanyagokra.
Értékelje a cikket!