Fogyókúra-mánia - Mi lehet a siker kulcsa? (x)

"Ma kezdem a 7. fogyókúrámat idén és még nincs vége az évnek, és mégis csak 3 kiló cikázik rajtam fel-le folyton, a többi még csak meg sem mozdul...

A kolléganőm ma is annyi kaját hozott be ebédre, hogy a látványtól is felszedtem 2 kilót. De persze ő olyan sovány, hogy felkapja az őszi szél... Elképzelésem sincs, hova tűnik el benne ez a mennyiség. Éhen halok..."

Sajnos többen is magunkénak érezhetjük ezeket a gondolatokat.

A sikertelen fogyókúrának számos oka van vagy lehet. Ezek közül az egyik leginkább emlegetett az, hogy bár az elképzelés és a döntés megszületik, de hiányzik a valódi kitartás és a tényleges életmódváltás, ami a legtöbbször egyáltalán nem vagy csak részlegesen valósul meg.

A további okok között ott van a motiváció hiánya, a nem megfelelő táplálkozás, a rossz tanácsok és rossz módszerek is, de összességében mégiscsak a kitartás a legfontosabb.

Persze elsőként meg kell hozni a döntést, ami nem úgy kell(ene) elhangozzon, hogy:

"Holnaptól fogyókúrázom!"

hanem sokkal inkább úgy, hogy

"Akkor mégse veszem le a mézes puszedlit a hűtő tetejéről és nem ülök be a TV elé,
hanem MOST futok egy kört a friss levegőn!"

Általában mégis inkább az előbbit szoktuk mondani.

Az őszi-téli hónapokban hízás szempontjából még a kevés is soknak számít. Általában ekkor rácsodálkozunk, hogy még a kismadár adagoktól is képesek vagyunk hízni. Ennek az oka az evolúciónkban keresendő.

Genetikailag ugyanis be vagyunk programozva arra, hogy megnövesszük zsírtartalékainkat ősszel, hogy túléljük a telet. Az egyik elmélet szerint őseinknek még fel kellett készülniük az ínséges téli hónapokra. Az emberek átlagosan 1-2 kilót szednek fel ebben az időszakban. De tényleg elkerülhetetlen ez a hízás?

Napjainkban egész évben bőséges élelmiszer áll rendelkezésünkre. Nincs ínség, így nem kell felhasználnunk a zsírtartalékot és mi persze nem is használjuk, mert:

Sportolni nincs időnk, folyton fáradtak vagyunk, nem jó az idő se, még otthon is a számítógép előtt kell dolgoznunk...

De, azért egy süti még belefér...

Ismerősnek tűnhet, mert rengetegszer mondjuk, tesszük, esszük...

Ősszel nehezebb a dolgunk, mert ilyenkor általában az elfogyasztott élelmiszer összetétele megváltozik. Míg jó esetben tavasszal és nyáron több zöldséget, gyümölcsöt, szénhidrátot eszünk, addig ősztől ezeket hajlamosak vagyunk zsírosabb ételekre váltani.

Előszeretettel választunk olyan ételeket, amelyek édesebbek és zsírosabbak, mint a nyáron fogyasztott táplálék. Ezek általában energiában és kalóriában gazdag ételek. Ennek elkerülhetetlen következménye a vércukor ingadozása, amitől még jobban kívánjuk a cukros ételeket. Lassanként beleragadunk az ördögi körbe, és a bevitt kalóriatöbbletet zsír formájában raktározzuk el.

Ekkor kezdődnek a végeláthatatlan fogyókúrák, amik sok esetben nem vagy csak ideiglenesen hozzák meg a várt hatást. A különböző fogyasztószerek sem teljesen kockázatmentesek. Számos mellékhatásuk lehet, amivel számolni kell(ene). Nem példan élküli, hogy fogyasztószert tiltanak be, annak nem veszélyes mellékhatásai miatt.

Éppen ezért megfontoltan és körültekintően érdemes ezek közül is választani.

Az olyan természetes hatóanyag-tartalmú készítmények, amelyek egészséges módon képesek az anyagcserét úgy felgyorsítani, hogy mindeközben nem okoznak káros vagy kellemetlen mellékhatásokat mindenképpen előnyt élveznek azoknál akik az elhízás problémájával küzdenek.

A Revita-Burn étrend-kiegészítő kapszula olyan hatóanyagokat tartalmaz, amelyek szükségesek az anyagcsere megfelelő szinten tartásához akkor is, amikor természetes módon "lassabb sebességre kapcsol" (L-karnitin, Bromelin, Papain, magnézium, L-arginin, U-vitamin, cink, Zöldtea-kivonat, Taurin és jód). Természetes, gyógyszerkönyvi minőségű alapanyagokból készült magyar találmány.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +8 °C

A Dunántúlon eleinte napos idő várható, majd a frontális felhő- és csapadékrendszer délelőttre az északkeleti tájakat is elhagyja, így ott is csökken a felhőzet. Ugyanakkor a déli óráktól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró, ezzel együtt nő a csapadékhajlam. Napközben kevesebb, estétől már több helyen valószínű - nagyobb eséllyel az ország északi felén - zápor, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Késő délután melegfronti hatás érezhető, ami a frontérzékenyek számára kellemetlen tünetekkel járhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra