Tippek az egészségesebb alkoholfogyasztáshoz

Alkoholos italokat fogyasztani nem egészséges, ezt mindenki tudja - az alkohol rákkeltő hatása mellett sok bennük a 'rejtett' kalória is, különösen a koktélokban.

Van azonban néhány szabály, amelyet ha betartunk, diétásabbá és egészségesebbé tehetjük az italokat, ha semmiképp sem szeretnénk róluk lemondani.

Mindig csak frissen facsart, vagy 100 százalékos gyümölcsleveket használjunk, mikor italt keverünk. A többi fajtában rengeteg a hozzáadott cukor, úgyhogy a legjobb kiváltani jéggel vagy sima vízzel - vodka narancs helyett például jobb ötlet a vodka-szóda. Szintén jobb a sima szóda a szénsavas üdítők helyett, melyek a cukor mellett rengeteg mesterséges adalékanyagot is tartalmaznak.

Vodka narancs helyett jobb ötlet a vodka-szóda

Azoknál az italoknál, melyeknek a receptje cukorszirupot kíván, használjunk inkább meleg vízzel hígított mézet, amelyben bár van cukor, de sokkal egészségesebb, mert többek között sok benne az egészséges antioxidáns. Édesíthetünk sima vagy pépesített gyümölccsel is, így némi plusz rosttal és vitaminokkal gazdagíthatjuk az italunkat.

Figyeljünk a mértékre is: egy koktél ne tartalmazzon egy feles pohárnyi mennyiségnél több alkoholt. Az is jó ötlet, ha egyéb egészséges összetevőket adunk a koktélokhoz, például gyömbért , fahéjat és citrusféléket.

A legegészségesebb koktélok

Emellett pedig fogyasszunk minél több vizet is az alkoholos italok mellé, hogy kiváltsuk a dehidratáló hatást - ez nemcsak egészségesebb, de a másnaposság kellemetlen tüneteit is sikerrel enyhítheti. Ezért jó ötlet például a fröccsfogyasztás, amelynél érdemes arra ügyelni, hogy keverésnél mindig a víz javára dőljön el a víz és a bor aránya.

Forrás: greatist.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra