A kávénál is jobban felpörgetnek ezek a reggelik

Ha reggel fáradtan ébredünk, sokunknak egy jó erős fekete az első gondolata, hogy legyen energiánk elindítani a napot, pedig a megfelelő ételek fogyasztásával még jobban felébreszthetjük a szervezetünket.

Zabkása

Az egyik legjobb dolog, amit reggelire fogyaszthatunk, mert úgy ad energiát, hogy közben alacsony a glikémiás indexe, tehát nem emeli meg hirtelen a vércukorszintünket, ráadásul egész délelőttre energiát ad.

Víz

Felkelés után amilyen hamar csak lehet, igyunk meg egy nagy pohár vizet , mert már a minimális dehidratáltságtól is erőtlenebbnek érezhetjük magunkat, a folyadékbevitel pedig segít gyorsabban magunkhoz térni.

A chia az emésztést is serkenti
A chia az emésztést is serkenti. Fotó: 123rf

Almaecet

Sokan esküsznek a reggeli almaecet-víz-méz kombinációra, mert amellett, hogy energetizál, az emésztést is segíti. Az a fontos, hogy az ecetből ne tegyünk túl sokat a keverékbe, mert irritálhatja a gyomrunkat.

Chia mag

Az apró fekete magocskákat nem véletlenül kiáltották ki szuperélelmiszernek: a benne található omega-3 zsírsavaktól éberebbek leszünk, és az agyműködésnek is jót tesznek. A chia az emésztést is serkenti, hiszen a magok a súlyuk tízszeresét képesek folyadékból magukba szívni.

Leveles zöldek

A bennük lévő B-vitamin segít a szervezetnek az ételt energiává alakítani, így fogyasztás után gyorsan érezhetjük az élénkítő hatásukat: érdemes például a reggeli omletthez, rántottához néhány marék nyers spenótlevelet keverni.

6 ok, amiért nem tanácsos kihagyni a reggelit

Borsmenta

Tanulmányok szerint a borsmenta illata élénkítő hatással van a szervezetre, és segít felvenni a harcot a reggeli bágyadtság érzésével. A reggeli, vagy ebéd utáni kávét érdemes minél többször egy bögre mentateára cserélni.

Tojás

A tojás sárgájában található protein remek energiaforrás, de a tojás ezen felül is rengeteg egészséges és hasznos tápanyagot tartalmaz: van benne például lutein, D-vitamin, és kutatások szerint reggelire fogyasztva hozzájárul, hogy napközben kevésbé érezzük éhesnek magunkat.

Forrás: womenshealthmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Tovább szakadozik, a legtöbb helyen csökken is a felhőzet, de maradnak felhős tájak. Az ország nagyobb részén csapadékmentes lesz az éjszaka. Párássá válik a levegő, foltokban köd képződhet. A nyugatias szelet helyenként élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul, de a Dunántúl szélcsendes, derült tájain gyenge fagy is lehet. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra