Konyhai hibák, melyeket gyakran elkövetünk

Ételeink és egészségünk láthatja kárát néhány hétköznapi tévedésnek a konyhában, ezért érdemes több figyelmet szentelni arra, hogy a jövőben elkerüljük ezeket.

Ne tároljuk együtt a gyümölcsöket és a zöldségeket!

Akár a hűtőben, akár a szekrényben tartjuk a gyümölcsöket és a zöldségeket, figyeljünk arra, hogy külön rekeszbe, fiókba vagy tárolóba tegyük. Bizonyos gyümölcsök, például az alma vagy a banán etiléngázt bocsátanak ki, amelytől a zöldségek hamar rothadásnak indulhatnak. A paradicsomot, barackot, szilvát, nektarint ne tegyük hűtőbe, mert a hideg ronthat az állagukon. Arra is figyeljünk, hogy ne zsúfoljuk túl a tárolót, hogy a benne lévő élelmiszerek tudjanak "lélegezni", hiszen így tovább elállnak.

Ne tároljunk egy helyen zöldségeket és gyümölcsöket, zöldség gyümölcs konyhai hibák gasztronómia konyha élelmiszerek
Ne tároljunk egy helyen zöldségeket és gyümölcsöket!

Ne tegyük az ételt melegen műanyag tárolóba!

Ha túl melegen rakjuk műanyag dobozokba az ételt, akkor kioldhat a műanyagból bizonyos egészségre káros anyagokat, amelyek így a táplálékunkba kerülhetnek. Ezért ajánlják azt is szakemberek, hogy a műanyag tárolókat soha ne mosogassuk túl forró vízben.

Ne vegyünk túl nagy csomagban fűszereket!

Fűszerekből érdemes mindig a kisebb csomagot, üveget megvenni, és inkább időről időre újat vásárolni. Ha hosszabb ideig tároljuk ugyanis ezeket, elveszítik az ízüket, így ételeink nem lesznek olyan finomak. A tárolókat mindig tartsuk szárazon, és ne tegyük ki erős napfénynek!

Ha túl gyakran nyitogatjuk a sütő ajtaját, az ételünk lassabban fog elkészülni, zöldség gyümölcs konyhai hibák gasztronómia konyha élelmiszerek
Ha túl gyakran nyitogatjuk a sütő ajtaját, ételünk lassabban fog elkészülni

Ne nyitogassuk a sütő ajtaját!

Ha egyszer-egyszer ránézünk a készülő ételre, még nem baj, de ha folyamatosan kinyitjuk a sütő ajtaját, lecsökkentjük a benti hőmérsékletet, így a sülő hús vagy sütemény lassabban készül el. Ha olyan sütőnk van, amelyben van belső fény, inkább kapcsoljuk be, ha ellenőrizni szeretnénk, ami benne van.

Ne tartsuk az ételeket, zöldségeket a hűtő tetején!

Akármilyen kicsi is a hely a konyhánkban, ételeket tárolni a hűtő tetején nem jó ötlet, mert a készülék hőt bocsájt ki, amelynek hatására megromolhat, amit ráteszünk. A borokat sem érdemes itt tartani, mert általában ahhoz is elég magas a hőmérséklet, hogy az italok íze megváltozzon.

Egyesek azt tanácsolják, hogy a penészes élelmiszert sem kell kidobni, elég, ha levágjuk róla a romlott részeket. Valóban nem ártunk ezzel az egészségünknek? Részletek itt.

Ne süssük túl magas hőmérsékleten a zöldségeket!

A tepsiben készült zöldségeket mindig közepes vagy kicsit magasabb hőfokon süssük, és legfeljebb a végén állítsuk grillezésre, esetleg magasabb hőmérsékletre a sütőt. Így elkerülhetjük, hogy külsejük megégjen, miközben a belsejük nem sül át megfelelően. Sose zsúfoljuk túl a tepsit, ha ropogósra akarjuk sütni ezeket az élelmiszereket, különben inkább párolódni fognak.

Forrás: greatist.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra