Fogyókúrás szabályok, amiket felejtsünk el

A fogyózással, diétázással kapcsolatban rengeteg tévhit és mítosz kering a köztudatban, amelyeket az évek során kísérletekkel, tudományos bizonyítékokkal alátámasztva cáfoltak meg. Éppen ezért fontos, hogy mi se dőljünk be nekik többé.

Habár a diétázásnak is megvannak a divatjai, s mindig újabb trendek és hullámok adnak reményt a felesleges kilók leadására vagy a feszes alak megtartására, de néhány étkezésünket befolyásoló berögződéstől ennek ellenére sem tudunk megszabadulni. Pedig jobb volna.

A zsírtól hízunk

Ez egész egyszerűen nem igaz. Szükségünk van zsírra ahhoz, hogy működjenek az alapvető élettani folyamataink és az anyagcserénk. Egy nemrégiben megjelent tanulmány, amelyet a Journal of the American Medical Association szaklap közölt, leír egy kísérletet, amelyből kiderült, a 4 héten át zsírszegény diétát követő alanyoknak annyira lelassult az anyagcseréjük, hogy 300 kalóriával kevesebbet égettek el naponta. Ráadásul a zsírszegény ételeknek az íze is sokkal rosszabb, márpedig a fogyókúránál különösen fontos, hogy ha már kevesebbet eszünk, legalább legyen finom. Az egészséges zsírokban gazdag ételek, mint a dió, olajos magvak, zsíros halak fogyasztása - természetesen megfelelő mennyiségben - bele kell, hogy tartozzanak még a fogyókúrás étrendbe is.

A fogyókúra a kalóriaszámlálásról szól

Ez sem igaz teljesen, mégpedig azért, mert 1500 kalória brokkoliból és lazacból egészen más hatással van a szervezetre, az anyagcserére, mint 1500 kalória csokis kekszből és szalonnából. Hosszú távon ugyanis az előbbitől fogyni, az utóbbitól viszont hízni fogunk.

Az elért testsúly megőrzése életkortól függetlenül nehéz feladat. Nem véletlen, hogy nemzetközi felmérések szerint a fogyókúrázók kb. 95 százaléka egy éven belül visszaszedi a leadott súlyt vagy akár még többet is! Mitől függ egy fogyókúra sikere? Részletek!

Nem szabad enni lefekvés előtt

Ezt az állítást sem bizonyította hitelt érdemlően egyetlen kutatás vagy kísérlet sem, sőt, akadtak olyanok is, melyek egyenesen ellenkező eredményre jutottak. Sok minden függ az egyéni adottságoktól, napirendtől, sportolási szokásoktól is. Amit az étkezések időzítésével kapcsolatban sikerült bizonyítani, hogy az egészséges testsúly elérésének és fenntartásának szempontjából a leghatékonyabb, ha az egy napra való étkezéseinket egy 12 órás időintervallumon belül lebonyolítjuk.

Egy kis edzéssel ledolgozható a túlevés

Nos, sajnos ebben a formában ez sem igaz. Sokan, akik azért kezdenek el sportolni, hogy fogyjanak, edzés után automatikusan többet esznek, vagyis kompenzálnak, így nem, hogy nem fogynak, de néhányan még plusz kilókat is felszednek. A sport fontos, de ha fogyni akarunk, az egészséges és kalóriaszegény étkezés elengedhetetlen.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra