5 dolog, amit mindennap megtehet az aranyér megelőzése érdekében

Fájdalmas és kellemetlen, ráadásul igazi tabu, amiről nem szívesen beszélünk: az aranyér igencsak megnehezítheti a hétköznapjainkat. Vannak olyanok, akiknél ez a panasz rendre ki is újul. Lássuk, mit tehetünk ellene!

Ahhoz, hogy hatékonyan tudjunk tenni az aranyér ellen, tisztában kell lennünk azokkal a tényezőkkel, melyek kiválthatják a megjelenését. Ezek közül a leggyakoribbak az ülő, mozgásszegény életmód, a rostszegény táplálkozás, a folyadékfogyasztás elhanyagolása. Ezeken azonban könnyen segíthetünk!

Egyen rostdús ételeket!

A rostok elengedhetetlenül fontosak az egészséges bélmozgás fenntartásában és a megfelelő székletállag eléréséhez is szükségesek ezek a vízben oldhatatlan, tápanyagot nem tartalmazó anyagok. Ha pedig nincs székrekedésünk, akkor a vécén sem fogunk erőlködni - ez pedig az aranyér elkerülésének egyik legjobb módszere.

5 dolog, amit mindennap megtehet az aranyér megelőzése érdekében
5 dolog, amit mindennap megtehet az aranyér megelőzése érdekében

Fogyasszon elegendő folyadékot!

Ha azonban csak a rostfogyasztásunkat növeljük, és nem iszunk mellette eleget, csak fokozzuk a székrekedést, ráadásul könnyebben fel is puffadunk. A folyadékfogyasztás normalizálja az emésztést és segít megszüntetni a székrekedést. A székrekedés legjobb ellenszere ugyanis a víz, mely rendkívül hatékony a széklet lágyításában és a bélmozgás helyes ütemének fenntartásában. A cukros és szénsavas üdítőket azonban kerüljük, helyettük igyunk rostos, higított gyümölcslevet, gyümölcsteát vagy vizet. Minimum két liter folyadékot vegyünk magunkhoz mindennap!

Mozogjon!

Aki egész nap az íróasztalnál ül, majd alig várja, hogy otthon végre elhelyezkedhessen a kanapén, annál sajnos nagyobb eséllyel alakul ki aranyér. Ennek oka egyrészt a bélmozgások renyheségében keresendő, másrészt a keveset mozgók között több az elhízott, túlsúlyos, akiknél szintén gyakoribb a betegség.

Ügyeljen a rendszeres székletürítésre!

Ha "hív a természet", azonnal menjünk ki, de ne erőltessük a végbél izmait! Nyomás közben ne tartsuk vissza a lélegzetünket, és ne akarjunk mindent kipréselni magunkból. Inkább menjünk többször is, ahányszor csak szükségünk van rá! De arra ügyeljünk, hogy rendszeresen, legalább naponta legyen székletünk. Ha ez problémát okoz, segíthet egy megfelelő bioritmus kialakítása, amelynek része a reggeli székletürítés . Észre sem fogja venni, de egy idő után a bélrendszere magától reagál a rendszerességre. Hashajtó szedését kerülje.

Figyeljen a higiéniára!

Az alapos tisztálkodás minden székletürítés után szükséges. Tartsa a végbélnyílás környékét mindig tisztán, a lehető legszárazabban. Hordjon bőrbarát, pamut alsóneműt, amely elősegíti a bőr megfelelő szellőzését.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +6 °C

Többnyire borult lesz az ég. Több helyen várható eső, főként a délkeleti, déli részeken zápor, zivatar is kialakulhat. Az északnyugati szelet a front mentén erős, viharos széllökések kísérik. Késő este 5, 10 fok valószínű. A melegedésnek egy markáns hidegfront vetett véget, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra