Pszichés zavart jelez a szelfi

Mindenki találkozott már az edzőtermekben olyan személlyel, aki többet foglalkozott a saját edzésének internetes dokumentálásával, mint a tényleges testmozgással. A fitnesztermi fotók az átlagosnál több kedvelést kapnak, ez azonban megtévesztő!

Az évek óta népszerű közösségi oldalak egyik nagy előnye, hogy a felhasználó folyamatos, élő kapcsolatot tarthat fenn szeretteivel, ismerőseivel. Sokan azonban átesnek a ló túloldalára, és olyan mértékű információval árasztják el ismerőseiket, amely nem hogy nehezen feldolgozható, de egyenesen bosszantó.

Honnan lehet felismerni egy nárcisztikus személyiséget? Négy jelet kell keresni, melyeket az alábbi cikkünkben gyűjtöttünk össze!

A külföldi szaknyelvben oversharing -nek (vagyis túlosztásnak) is hívott állapot során a felhasználó élete legérdektelenebb momentumait is közkinccsé teszi, rendszeresen fotózza a körülötte lévő dolgokat és megosztja minden gondolatát. A fitnesztermekben például ezek az emberek többet foglalkoznak szelfik készítésével és üzenetek írásával, mint a tényleges edzéssel. A Londoni Brunel Egyetem tanulmánya szerint pszichés zavarok is húzódhatnak a túlerőltetett közlési kényszer mögött.

Nem minden kedvelés őszinte

Az egyetem kutatói kiemelik, hogy a fitnesztermi fotózásokat is érintő oversharing jelensége mögött nagyfokú nárcizmus állhat. Ezeknek a megosztásoknak az alapja ugyanis egy visszaigazolás az ismertségi körtől arra vonatkozóan, hogy a külsőbe fektetett energia megtérül, a képeket osztó személy láthatóan jól néz ki, illetve jó irányba halad a célja felé. Hogyha mi meg is őrülünk az ilyen posztok miatt, a kutatás szerint a Facebook közössége szereti őket, a fitnesztermi képek ugyanis az átlagos posztoknál több kedvelést gyűjtenek be, és a hozzászólások száma is magasabb ezeknél.

A fitnesztermi képek az átlagos posztoknál több kedvelést gyűjtenek be
A fitnesztermi képek az átlagos posztoknál több kedvelést gyűjtenek be

A több lájk ugyanakkor nem feltétlenül jelenti azt, hogy az adott illető ismertségi köre valóban rajongott az adott képért. A kutatást vezető Dr. Tara Marshal kiemelte: a képek alatt található "kedvelés" gombnak ilyenkor egyfajta támogató szerepet kell tulajdonítani. Ezzel az udvariasabb ismerősök bátoríthatják a testmozgásra a posztolót amellett is, hogy az egoista (és sok esetben dicsekvő) megnyilvánulás valójában inkább visszatetszést kelt bennük.

A kutatók ezért azt javasolják, hogy a sok pozitív visszajelzés ellenére is minimalizáljuk az edzés előtt, közben vagy után készült fotókat, mert a népszerűségük alacsonyabb, mint a látszat alapján gondolnánk. Ha már kiteszünk valamit, az legyen kreatív és humoros, azt az ismerőseink is többre értékelik majd, és mi sem csapjuk be vele magunkat - vélekedett Dr. Tara Marshal.

Forrás: Independent

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra